Elektrownia w Polsce

i

Autor: Shutterstock Elektrownia w Polsce

Kryzys energetyczny

Ogłoszono „okres zagrożenia” w polskich elektrowniach. Co się dzieje?

2022-09-23 11:45

Kryzys energetyczny robi się naprawdę poważny. Polskie elektrownie ogłosiły sygnał o „okresie zagrożenia”. Najbliższe miesiące będą trudne dla Polaków, bo rezerwa mocy w systemie energetycznym okazała się zbyt niska. Wszystkie jednostki Polskich Sieci Elektromagnetycznych są w stanie gotowości.

„Okres zagrożenia” w Polsce. Elektrownie alarmują

W piątek 23 września 2022 r. Polskie Sieci Elektromagnetyczne ogłosiły okres zagrożenia na rynku mocy. Okazała się ona być zbyt niska, więc operator postawił w stan gotowości wszystkie jednostki.

Te elektrownie, które mają podpisane umowy mocowe, będą zmuszone do zredukowania poboru energii, z kolei inne na sygnał operatora będą musiały dostarczyć zakontraktowaną moc - podaje portal Business Insider

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Co się dzieje w polskich elektrowniach?

Polskie Sieci Elektromagnetyczne mogą skorzystać z takiego rozwiązania w momencie gdy rezerwy mocy mocno się zmniejszą. Obecnie istnieje ryzyko zagrożenia dostaw energii do odbiorców, o czym alarmują elektrownie.

Ubytki mocy w polskich elektrowniach to skutek m.in. oszczędzania węgla na zimę, a wiatraki nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii, by móc pokryć te braki.

Sonda
Czy Polacy wyjdą na ulice protestować przeciwko rosnącym cenom energii?
Listen to "Andrzej Duda ma plan na KRYZYS ENERGETYCZNY? "Prezydent będzie oszczędzał energię" - P.Szrot [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze