Ile zarabiają górnicy?

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Ile zarabiają górnicy?

Gónicy dostaną spore wypłaty

Ogromne nagrody dla górników. Dostaną nawet 19 tys złotych

2022-07-21 12:25

Rekordowe nagrody otrzymają pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górnicy otrzymają aż po 19 tys. zł brutto. Pieniądze mają otrzymać do 29 lipca 2022 r. - pisze "Fakt".

Ogromne nagrody dla górników

Do 29 lica br górnicy z PGG mają otrzymać wysokie nagrody finansowe opiewające na 6,4 zł brutto dla każdego górnika. W ten sposób rząd chce zrekompensować im wzrost cen. Dodatkowo do końca wrześni i listopada zostaną wykonane kolejne dwa przelewy. Jak informuje „Fakt”, podwyżki mają miejsce także w Tauronie, gdzie pracownicy dostaną 7 tys zł brutto, jednak będzie to jednorazowa transakcja.

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem

19 tys złotych dla górników. Gdzie tak wypłacają?

Bonusów za wysokie wzrosty cen nie otrzymają górnicy z Jastrzębskiej Spółki węglowej, nie oznacza to jednak, że nie otrzymają dodatkowych pieniędzy w ogóle. Firma ma podzielić się z pracownikami swoimi zyskami, przez co każdy z nich będzie mógł liczyć nawet na 19 tys złotych brutto. Kwota jednak będzie opodatkowana i finalnie w ręce górników trafi po 12,8 tys złotych. Pracownik przeróbki otrzyma 16 tys złotych brutto, trochę mniej bo 13 tys złotych brutto dostanie pracownik z administracji. Pieniądze mają zostać przelane do 22 lipca br.

Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedni uważają, że górnikom jak najbardziej dodatkowe pieniądze w tej wysokości się należą i są zasłużone, z kolei inni twierdzą, że każdemu powinno przysługiwać wyrównanie inflacyjne.

Sonda
Czy Twoje wynagrodzenie starcza Ci do końca miesiąca?
Najnowsze