Budowa, inwestycja

i

Autor: ZeeChow / Pixabay Jakie plany inwestycyjne ma Olsztyn w 2022 roku?

Ogromny wzrost popytu na działki. Deweloperzy mieszkaniowi biją się o nieruchomości

2022-01-25 7:26

Deweloperzy mieszkaniowi, magazynowi, budujący parki handlowe i domy na wynajem instytucjonalny zaciekle rywalizują o działki - donosi "Puls Biznesu". "Popyt na grunty pod budownictwo mieszkaniowe i projekty z sektora logistycznego, a także pod retail parki i inwestycje z segmentu PRS (private rented sector - sektor mieszkań na wynajem instytucjonalny) znacznie przewyższa podaż" - czytamy w gazecie.

Według cytowanego przez gazetę Bartłomieja Zagrodnika, partnera zarządzającego w firmie Walter Herz, "deweloperzy zainteresowani są zakupem dużych działek w największych miastach w Polsce, ale rośnie też zainteresowanie gruntami w średnich miastach, przy głównych węzłach komunikacyjnych pod inwestycje z sektora logistycznego".

"Popyt na grunty pod budownictwo mieszkaniowe i projekty z sektora logistycznego, a także pod retail parki i inwestycje z segmentu PRS (private rented sector - sektor mieszkań na wynajem instytucjonalny) znacznie przewyższa podaż" - czytamy w "PB".

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

"Deficyt gruntów w Warszawie sprawia, że deweloperzy chętnie decydują się na zakup gruntów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe usytuowanych na obrzeżach miasta. Ostatnio na znaczeniu zyskały lokalizacje oferujące bezpośredni dostęp do terenów rekreacyjnych, co wiąże się ze zmianą oczekiwań nabywców mieszkań, którzy częściej wybierają osiedla oddalone od centrum" - podaje "Puls Biznesu".

Sonda
Wolisz dom czy mieszkanie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze