500 Plus, 12 tysięcy na dziecko. Nowe formy pomocy dla rodzin

i

Autor: SHUTTERSTOCK 500 Plus, 12 tysięcy na dziecko. Nowe formy pomocy dla rodzin

Ostatni dzień 500 plus! Co zrobić, żeby nie stracić pieniędzy

2021-06-30 9:47

Ostatni dzień 500 plus! Dziś mija ważny termin dla rodziców. Złożenie wniosku do 30 czerwca gwarantuje zachowanie świadczenia. Jeśli zrobimy to później, część pieniędzy przepadnie. Sprawdź, o co chodzi.

Program "Rodzina 500 PLUS" to 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To 6000 zł netto rocznego wsparcia na dziecko. W tym roku rodzice chcący skorzystać z programu "Rodzina 500 plus" muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Złożenie dokumentu w odpowiednim czasie jest ważne, by nie utracić ciągłości wypłat 500 plus.

ZOBACZ: Zwolnienie chorobowe ograniczone! Przyjęto zmiany w L4

Wniosek o 500 plus do 30 czerwca

Rodzice, którzy pobierają świadczenie 500 plus, jeśli chcą mieć pewność, że otrzymają świadczenie wychowawcze wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca, powinni złożyć wnioski o pieniądze do 30 czerwca. Jeśli dokumenty zostaną złożone dopiero w lipcu bądź później, świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Część pieniędzy po prostu przepadnie.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Wnioski przyjmowane są również drogą tradycyjną – podczas wizyty w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

SPRAWDŹ: Tak ojcowie nie płacą na dzieci. Polscy alimenciarze mają rekordowe długi

Sonda
Czy rząd powinien zwiększyć świadczenie 500 Plus do 800zł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze