Dystrybutor paliwa

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Paliwo po 6 zł. Wiemy, kiedy padnie rekord

2021-08-26 11:27

Ceny paliw w ostatnim czasie nie nastrajają pozytywnie kierowców. Nie dość, że ceny już teraz są dosyć wysokie, znacznych spadków nie ma, to jeszcze drożeje gaz LPG, uderzając po kieszeniach nawet tych oszczędniejszych. Jak wskazują prognozy w tabelach portalu e-petrol.pl, nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie średnie ceny za Pb98 sięgną nawet 6 zł za litr. To jednak nie koniec złych wieści, bo wzrost cen LPG może sięgnąć rekordowych wartości. Cena niebezpiecznie zbliża się do 3 zł za litr.

Ceny paliw. Benzyna i diesel z symbolicznymi zmianami

Zgodnie z raportem e-petrol pod koniec wakacji wahania cen benzyny i diesla będą symboliczne. Obecnie średnio za Pb95 płacimy średnio 5,73 zł/litr i 5,42 zł/litr. Pb98 kosztuje przeciętnie 5,99 zł/litr, a autogaz już 2,69 zł/litr. Choć w raporcie e-petrol pisze się o nieznacznych przecenach, to w tabeli średnich cen na portalu, są również uwzględnione wzrosty. Cena za Pb98 może sięgnąć nieco ponad 6 zł za litr.

ZOBACZ: Przedsiębiorcy chcą kupować samochody zdalnie

Zlot zabytkowych samochodów w Bydgoszczy

Według prognoz e-petrol na okres 23-29 sierpnia, średnie ceny paliwa Pb98 będą oscylować na poziomie 5,92-6,03 zł/litr (obecnie 5,99 zł), a Pb95 5,64-5,75 zł/litr (obecnie 5,73 zł). Ceny oleju napędowego również mogą zostać nieznacznie skorygowane, w wyżej wymienionym okresie powinny znajdować się na poziomie 5,36-5,47 zł/litr (obecnie 5,42 zł). 

Obecnie wartość ropy rośnie. Jak wskazują analizy e-petrol.pl, na zamknięciu sesji w piątek 20 sierpnia, baryłka brent zatrzymała się na cenie 65,18 dolarów. Na poniedziałkowym otwarciu wzrosła do 68,75 dolarów, do środy urosła do 72,25 dolarów za baryłkę. 

Ceny paliw. Kierowcy jeżdżący LPG mogą powoli szykować się na rekord

Instalacja LPG niewątpliwie pozwala oszczędzić na paliwie. Jednak w ostatnim czasie skala oszczędności robi się coraz mniejsza, bo ceny gazu rosną. Według e-petrol w dniach 23-29 sierpnia średnie ceny paliwa będą znajdować się w przedziale 2,67-2,76 zł/litr (obecnie 2,69 zł). Pojawiają się już głosy, że trzeba się szykować nawet na "trójkę z przodu" w cennikach LPG.

Sonda
Jak radzisz sobie z wysokimi cenami paliwa?

Analitycy e-petrol wskazują, że winne są sankcje nałożone na Białoruś, z której Polska importuje ok. 1/4 wszystkich dostaw LPG. Drugim istotnym czynnikiem był pożar gazociągu Gazpromu na Syberii, który doprowadził do rekordowego wzrostu cen gazu w Europie. Z powodu katastrofy, transport surowca gazociągiem zmniejszył się o połowę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze