Emeryci

i

Autor: Shutterstock Emeryci

Praca dla emeryta

Państwo dopłaci do pensji emeryta 1500 zł! Dla kogo pieniądze?

2023-02-14 1:55

Urząd Pracy w stolicy rozpoczął pilotażowy projekt „Dobry pracownik nie ma wieku”. To szansa dla warszawskich emerytów na szkolenia, dodatkową pracę i zarobki oraz ponowne wejście na rynek pracy. Projekt realizowany jest nie tylko z myślą o osobach w wieku emerytalnym, ale również stołecznych pracodawcach. Do zgarnięcia jest 1500 zł miesięcznie, które do programu dopłaca państwo. Zobacz, kto i na jakich zasadach może dostać pieniądze.

Dofinansowanie do pensji pracującego emeryta

Kto może dostać 1500 zł w ramach nowego projektu? Jak podaje ZUS, adresatami projektu są dwie grupy, które mogą i powinny funkcjonować w symbiozie – osoby w wieku emerytalnym, które chcą być nadal aktywne zawodowo oraz pracodawcy gotowi je zatrudniać. Firmy, które wezmą udział w projekcie mogą zyskać dobrego pracownika oraz otrzymać dofinansowanie.

Pilotaż projektu „Dobry pracownik nie ma wieku” ma sprawdzić, na ile możliwy jest powrót emerytów na rynek pracy oraz jakie rozwiązania należy wprowadzić. Jest też realną szansą na aktywizację zawodową osób starszych.

Osoba w wieku emerytalnym, która przystąpi do projektu, skorzysta ze wsparcia Urzędu Pracy. Seniorzy będą mogli wziąć udział w stażach oraz szkoleniach zawodowych, które przygotują ich do przyszłej pracy i przybliżą dzisiejszy rynek pracy. Przedsiębiorcy natomiast będą mogli zatrudnić osobę na emeryturze lub przyjąć ją na dwumiesięczny staż.

Aż 1500 zł dla seniorów!

W przypadku zatrudnienia otrzymają dofinansowanie do wynagrodzenia w kwocie 1500 zł miesięcznie przez pół roku. W przypadku stażu – pracodawca nie ponosi kosztów, ponieważ stypendium stażowe wypłaca Urząd Pracy. W ten sposób pracodawca będzie miał możliwość poznania kandydata, a kandydat sprawdzi się w nowym miejscu pracy.

Projekt realizuje Urząd Pracy m.st. Warszawy, a wsparcie oferowane w projekcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Przez najbliższe 12 miesięcy projekt pilotażowy przetestuje różne formy wsparcia dla seniorów i pracodawców.

Pod tym numerem telefonu udzielane są informacje dotyczące projektu: 22 391 13 00 (centrala) i wybrać nr 3.

Sonda
Czy emeryci w Polsce mają godne świadczenia
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

W kieszeni polskiego emeryta i tak zostanie coraz mniej pieniędzy?

Znany ekonomista wyjaśnia, dlaczego. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Najnowsze