paragon

i

Autor: rarrarorro/Shutterstock.com

Paragony przechodzą do historii! Nowe rozwiązanie może was zaskoczyć

2021-02-02 13:18

Nadchodzi kolejna cyfrowa rewolucja! Już niedługo klient nie otrzyma papierowego dowodu zakupu. Paragony przechodzą do historii. W ich miejsce będziemy mogli zdecydować, w jakiej formie chcemy potwierdzenia zakupu. Zobacz, jak będzie wyglądało nowe rozwiązanie.

Rząd wraca do pomysłu umożliwienia wystawiania paragonów w wersji elektronicznej. Przepisy ustawy o VAT dotyczące e-paragonów obowiązują od kwietnia 2020 r., ale dopiero teraz mają szansę zacząć funkcjonować w praktyce. Oznacza to, że sprzedawca już nie długo nie będzie musiał drukować paragonu, a klient sam zdecyduje, w jakiej formie chce otrzymać dowód zakupu. Jakie więc będzie miał możliwości? Kiedy zmiany wejdą w życie?

ZOBACZ: Kościół dał 15 mln zł za 100 hektarów działki. Okazyjna transakcja Archidiecezji Poznanskiej

Paragon papierowy może ostatecznie zniknąć za sprawą projektu nowego rozporządzenia technicznego. Zmiany trafiły już do konsultacji społecznych. Zgodnie z zapisami nowej regulacji sprzedawca nie będzie zobligowany do wydrukowania dowodu zakupu. Kasy będą mogły wystawiać paragony fiskalne w postaci papierowej i w postaci elektronicznej albo tylko w postaci elektronicznej. Będziemy mogli otrzymać wirtualny paragon, jeśli wyrazimy na to zgodę. Dowód zakupy otrzymamy przez sms bądź na adres poczty elektronicznej. Zmiany miałyby wejść w życie 1 maja 2021 roku. Kasy z elektronicznym zapisem będzie można zakupić do końca 2022 r.

SPRWDŹ: Kary podczas lockdownu. 51 tys. zł za rzucanie się śnieżkami

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze