Tani węgiel w Skawinie. Gmina rozpoczęła sprzedaż węgla i już go zabrakło

i

Autor: Rawpixel Tani węgiel w Skawinie. Gmina rozpoczęła sprzedaż węgla i już go zabrakło

Ceny węgla

PGE obniżyło ceny węgla kamiennego. Jaka jest teraz cena za ekogroszek?

Ostatnie zmiany cen na rynku węgla kamiennego umożliwiły zakontraktowanie kolejnych dostaw wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach. "Co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców". O ile staniał węgiel?

Ile kosztuje obecnie węgiel kamienny od PGE?

Jak podaje spółka na stronie, aktualnie ceny kształtują się następująco: cena węgla opałowegoekogroszek/ groszek to około 1640 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem oraz cena węgla opałowego orzech to około 1590 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem, a także cena węgla  miał energetyczny to około 1290 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem. Do tego należy również doliczyć koszty transportu. 

Jak kupić tani węgiel?

Aby kupić węgiel – wskazano w komunikacie - należy na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym. 

W formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży, którą należy odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

Tutaj możesz sprawdzić, gdzie najtaniej kupić węgiel!

Od 26 września można sprawdzać ceny węgla w na rządowej stronie! Mowa tu o cieplo.gov.pl. Dowiesz się tam dokładnie, gdzie można zakupić najtaniej węgiel oraz odkryjesz tu wszystkie punkty sprzedażowe w twoim rejonie. Cały czas aktualizowana jest lista potencjalnych punktów sprzedaży.  Na stronie można znaleźć, że najniższą cenę węgla znajdziecie w Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. w woj. lubuskim. Cena węgla zaczyna się tam od 345 zł za tonę!

Od pierwszego listopada 2022 roku. PGE obniżyło ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym.

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski cytowany w komunikacie wskazał, że ostanie zmiany cen na rynku węgla kamiennego umożliwiły zakontraktowanie kolejnych dostaw wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach. "Co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców" - podał.

Inflacja WYSTRZELI jeszcze mocniej?

Posłuchaj złowrogiej prognozy ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze