Piekarze mają sposób na drożyznę. Klienci są zachwyceni i korzystają

i

Autor: SHUTTERSTOCK Piekarze mają sposób na drożyznę. Klienci są zachwyceni i korzystają

Piekarze mają sposób na drożyznę. Klienci są zachwyceni i korzystają

2022-04-12 9:36

Piekarze w Mediolanie proszą swych klientów o to, by zamawiali u nich chleb w przeddzień zakupu lub na cały tydzień. W ten sposób chcą zapewnić stałe ceny pieczywa w okresie ich wzrostu z powodu wojny na Ukrainie. Planowanie wypieków to ich sposób na oszczędzanie produktów i energii.

Zamawianie pieczywa na cały tydzień 

"Jeden telefon obcina cenę chleba" - to hasło kampanii zainaugurowanej przez związek rzemieślników ze stolicy Lombardii we Włoszech. Argumentują oni, że proponowane przez nich planowanie zakupów będzie zarówno chronić klientów przed podwyżkami, jak i samych właścicieli piekarń, których najbardziej dotyka stały wzrost cen mąki i innych produktów, a także prądu. - Chcemy zagwarantować cenę chleba, która będzie do przyjęcia dla konsumentów. Jedyną możliwością jest obniżenie kosztów produkcji, które wzrosły co najmniej dwukrotnie - wyjaśnił Stefano Fugazza ze związku rzemieślników, właściciel piekarni prowadzonej od trzech pokoleń. Dodał: - Planując sprzedaż, unikniemy marnowania mąki i będziemy mogli wcześniej wyłączyć piece.

Tańczące z Promocjami 07.04.22

Inflacja w Polsce

W obecnej sytuacji, jaka ma miejsce na świecie, wydaje się, że musimy brać pod uwagę stagflację - powiedziała we wtorek wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Stagflacja to wzrost inflacji przy jednoczesnym spadku wzrostu gospodarczego. "Przyglądając się sytuacji, jaka ma miejsce na świecie, wydaje się, że musimy brać pod uwagę chociażby stagflację związaną z obniżeniem inwestycyjnym w kraju, jak również z wyhamowaniem ekonomicznym" - powiedziała Semeniuk na antenie TVP 1. To są rzeczy naturalne, które dzieją się przy tego typu kryzysach gospodarczych" - dodała.

Sonda
Obawiasz się, że nie będzie cię stać na chleb?

Jak poinformował 1 kwietnia tego roku Główny Urząd Statystyczny, inflacja w marcu wyniosła rok do roku 10,9 proc., a miesiąc do miesiąca 3,2 proc. Bank Światowy poinformował w poniedziałek, że obniżył prognozę wzrostu polskiego PKB w 2022 r. o 0,8 pkt proc., do 3,9 proc. Dodano, że tempo wzrostu PKB naszego kraju w 2023 r. wyniesie 3,6 proc.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze