Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski

i

Autor: MONTAŻ SE Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski

"Pieniądze to nie wszystko": Masakra kredytowa. Banki kontra Polacy [WIDEO]

2022-05-04 12:10

Zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" Hubert Biskupski zaprasza na kolejny odcinek programu „Pieniądze to nie wszystko”. Gościem był Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

"Super Biznes" zaprasza na kolejną ważną rozmowę zastępcy redaktora naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego w cyklu "Pieniądze to nie wszystko". Gościem "Super Biznesu" był Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

"Pieniądze to nie wszystko": Oglądaj nowy odcinek

Tematem rozmowy był rynek kredytów. Rozmawialiśmy m.in. o pomyśle trzymiesięcznych wakacji kredytowych dla każdego oraz o dopłatach dla kredytobiorców, którzy nie są w stanie spłacać rat kredytów.

Program "Pieniądze to nie wszystko" na żywo do oglądania na YouTube SE.pl i Facebooku "Super Biznesu".

- Przeżywamy kilka szoków. Po pierwsze mamy nierozwiązane problemy po pandemii. Ta nadal trwa. Widać to w krajach ościennych i na wschodzie. W Polsce także są problemy i wiele wskazuje, że jesienią będą narastać. Po drugie mamy do czynienia z wojną na Ukrainie, która pociąga za sobą poważne skutki dla wielu przedsiębiorców. Trzeci problem to inflacja. W Polsce panuje system wsparcia kredytobiorców, wynikający z odpowiedniej ustawy. To normalny system. Na warunki kryzysowe jest prawidłowy. Przedstawione propozycje mają jednak kilka sprzeczności. Co innego mówi pan premier, co innego minister Buda, co innego prezes Borys. Nie ma powodu, żeby kto chce mógł uzyskać wakacje kredytowe. To wodzenie na pokuszenie. Wakacje kredytowe nie oznaczają darowania długu. To prolongata. Trzeba dodefiniować kim jest osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej - powiedział rozmówca "Super Biznesu".

Pieniądze to nie wszystko - Krzysztof Pietraszkiewicz

W poprzednim odcinku gościem Huberta Biskupskiego był Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tematem programu były m.in. konsekwencje wojny na Ukrainie dla polskiego przemysłu obronnego. Jakie są strategiczne kierunki rozwoju PGZ? O tym rozmawialiśmy z prezesem PGZ.

Sonda
Czy będziesz starał się przez wysokie oprocentowanie o niższe raty kredytu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze