Urzędnicy pomogą rozliczyć podatki.

i

Autor: FirmBee/www.pixabay.com Urzędnicy pomogą rozliczyć podatki.

Wielkie zmiany PIT. Nowe wzory dokumentów, nowe odliczenia, ulga za długi. PIT 2021

2020-11-14 15:39

Podatki 2021. Nowe rozliczenie PIT w 2021 roku. Nowy rok przyniesie zmiany w podatkach. Pojawią się nowe wzory PIT o nowe odliczenia. Dodatkowo będzie można skorzystać z ulgi za złe długi. Podatniku, zobacz co się zmieni w PIT 2021 i z jakich ulg będziesz mógł skorzystać!

Rozliczenie PIT 2021 po nowemu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów nowelizacja obejmie formularze: PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/DS, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ oraz PIT/SE.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Pracujesz zdalnie, zapłacisz specjalny podatek. SZOKUJĄCY projekt banku

Jedna ze zmian dotyczy długów. Ulga za złe długi pozwala na korektę podatku jeżeli nie doszło do zapłaty faktury przez wierzyciela. Zmiany dotyczą też szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jak przypomina Ministerstwo Finansów, w nowych formularz pojawi się możliwość odliczenia darowizn na przeciwdziałanie COVID-19, przekazanych np. jednoimiennym szpitalom, Agencji Rezerw Materiałowych czy Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych, a także darowizn przekazanych domom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, noclegowniom, schroniskom dla osób bezdomnych, w tym z usługami opiekuńczymi, ośrodkom wsparcia, rodzinnym domom pomocy oraz domom pomocy społecznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Fatalna wiadomość dla pracowników! Tarcza nie będzie ich chronić przed zwolnieniami

Dodatkowo jest też możliwość odliczenia darowizn rzeczowych (komputerów przenośnych będących laptopami lub tabletami) przekazanych w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r. między innymi organom prowadzącym placówki oświatowe, organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych, lub operatorowi Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Premier o szczepionce na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze