Praca zdalna latem - na plaży na działce w kawiarence

i

Autor: getty images W upały praca ani w firmie, ani w domu - o ile nie ma tam klimatyzacji - nie należy do przyjemnych. Może więc warto szukać mniej konwencjonalnych sposobów na ulgę?

Podatki

PIT od rekompensat za prąd i internet podczas home office? Fiskus wyjaśnia

2023-08-17 7:12

Pracodawca nie musi potrącać PIT od rekompensat za internet i prąd zużyty podczas home office - pisze w czwartek (17.08) "Rzeczpospolita". Według dziennika firmy obawiały się, że skarbówka może kwestionować ryczałty i ekwiwalenty przyznawane pracownikom na podstawie obowiązujących od 7 kwietnia przepisów o pracy zdalnej i będzie naliczać od nich podatek.

Fiskus nie chce podatku

"Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać. Wszystkie interpretacje są dla podatników korzystne. Fiskus nie chce podatku, liberalnie podchodzi też do dokumentowania wydatków na prąd czy internet" - czytamy.

Gazeta zaznacza, że zgodnie z nowymi przepisami pracodawca musi zapewnić pracującym zdalnie odpowiednie narzędzia i materiały. "Musi też pokryć koszty home office, przede wszystkim usług telekomunikacyjnych czy energii elektrycznej. Może wypłacać ryczałty odpowiadające przewidywanym kosztom. Jeśli pracownik wykorzystuje w domu własny sprzęt (np. komputer czy telefon), przysługuje mu za to pieniężny ekwiwalent" - przypomina "Rz"

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Praca w domu czy w firmie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze