PKO Bank Polski rozda za darmo srebrną monetę kolekcjonerską! Wystarczy przebiec maraton

2019-10-18 6:39 ŁT
34. PKO Wrocław Maraton
Autor: Wojciech Góralski 34. PKO Wrocław Maraton

Wielkie święto biegania w stolicy Wielkopolski! 20 października odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton. Uczestnicy imprezy będą mogli pomóc Fabianowi oraz Frankowi biorąc udział w akcji „biegnę dla…”. Co setny zawodnik, który wbiegnie na metę otrzyma srebrną monetę kolekcjonerską „100-lecia powstania PKO Banku Polskiego”, wyemitowaną przez Narodowy Bank Polski.

20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy nie tylko za sprawą dwudziestej rocznicy. W tym roku biegacze pobiegną trasą, która powstała po konsultacjach z samymi zawodnikami. Jest bardziej płaska, co pomoże im w biciu życiowych rekordów. Ciekawostką jest również powrót po 8 latach nad Jezioro Maltańskie, które przez pierwsze 12 edycji stanowiło nieodłączny element biegu.

ZOBACZ TAKŻE: Bieganie z technologicznym wsparciem. Sprawdź Forerunner 645 Music marki Garmin [ZDJĘCIA]

– Dla tysięcy biegowych zapaleńców, którzy w niedzielę 20 października ruszą ulicami miasta, w 20 już, jubileuszowej edycji PKO Poznań Maratonu będzie to wyjątkowe wydarzenie. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników biegu, tym bardziej, że nowa trasa będzie idealną okazją, żeby powalczyć o nowe rekordy życiowe – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu. – Zachęcam do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Fabiana i Franka” ale też do odwiedzenia strefy sportowej PKO Banku Polskiego, bo w niej przygotowaliśmy wiele atrakcji – dodaje.

Wszyscy, którym uda się dotrzeć do mety w limicie czasu wynoszącym sześć godzin, otrzymają pamiątkowy medal. W roku jubileuszowym zdecydowano się umieścić na nich wizerunek Macieja Frankiewicza - pomysłodawcy i współtwórcy, a od 2010 roku patrona poznańskiego maratonu. Który jako ówczesny wiceprezydent miasta  i zapalony sportowiec amator był uczestnikiem pierwszych dziewięciu edycji.

Poznańska impreza przyciąga biegaczy
PKO Poznań Maraton cieszy się ogromną popularnością, a statystyki frekwencji robią wrażenie. Na liście startowej jest 7 tys. zawodników. To o 1 tysiąc osób więcej, niż początkowo zakładano. O zwiększeniu limitu zdecydowano widząc, jak bardzo jubileuszowa edycja przyciąga biegaczy. Innym magnesem przyciągającym do zawodów jest Korona Maratonów Polskich. Aby uzyskać ten tytuł należy w ciągu 24 miesięcy ukończyć pięć biegów (Poznań Maraton, Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Maraton Warszawski). Czas przebiegnięcia nie ma tu aż takiego znaczenia – najważniejsze jest pokonanie dystansu.

Kolekcjonerska moneta od PKO Banku Polskiego
Z okazji swojego jubileuszu – 100. rocznicy powstania – PKO Bank Polski przygotował niespodzianki dla uczestników poznańskiego maratonu. Co setny zawodnik, który wbiegnie na metę otrzyma srebrną monetę kolekcjonerską „100-lecia powstania PKO Banku Polskiego”, wyemitowaną przez Narodowy Bank Polski. Każdy z biegaczy będzie mógł pobrać za darmo swoje zdjęcia z 3 miejsc z trasy biegu.

Podczas 20. PKO Poznań Maratonu odbędzie się również finał konkursu „100 km na 100-lecie Banku”, w którym uczestnicy mieli za zadanie przebiec 100 kilometrów w biegach sponsorowanych przez PKO Bank Polski.

Pobiegniemy dla Fabiana i Franka
Podczas 20. PKO Poznań Maratonowi zawodnicy pobiegną dla Fabiana i Franka. 11-letni Fabian choruje na rzadką genetyczna chorobę Zespól Lesha Nyhana. Jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

– Fabian jest dzieckiem leżącym. Choroba odebrała mu sprawność fizyczną ale może się komunikować za pomocą PCS (systemu obrazkowego). Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i rehabilitacja. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wezmą udział w akcji i pomogą w zebraniu środków – mówi mama Fabiana, Milena Kukuła.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: PKO i Google łączą siły. Wspólnie przeprowadzą rewolucję w cyfryzacji polskiej gospodarki

1,5 roczny Franek ma zdiagnozowaną m.in. encefalopatię niedokrwienno-niedotlenieniową, wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, przy obniżonym napięciu w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu - wózka i pionizatora. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Złotowianka. – Aby pomóc wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Fabiana i Franka” i ukończyć bieg, a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na leczenie chłopców – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszyscy uczestnicy biegu. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy. Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. Od 2013 roku odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.