Plaga macania pieczywa bez rękawiczek. Klienta musiała zapłacić za każdą dotkniętą bułkę

i

Autor: Shutterstock Plaga macania pieczywa bez rękawiczek. Klienta musiała zapłacić za każdą dotkniętą bułkę

Konsumpcja

Plaga macania pieczywa bez rękawiczek. Klientka musiała zapłacić za każdą dotkniętą bułkę

2023-02-28 3:17

Jak alarmują sprzedawcy, sprawdzanie świeżości pieczywa w sklepach bez rękawiczek to już prawdziwa plaga. Eksperci ostrzegają przed konsekwencjami, które mogą okazać się groźne dla naszego zdrowia. Skutkiem zakupu takiego "obmacanego" bochenka czy bułki może być poważne zatrucie pokarmowe, objawiające się np. biegunką czy wymiotami. Najbardziej zagrożeni są starsi klienci, których odporność jest w jakiś sposób obniżona. Ponadto, jak się okazuje tzw. "świeże pieczywo", wcale takie, nie jest. O sprawie informuje portal gazeta.pl

Kupując takie pieczywo możemy zakazić się różnymi chorobami

Portal cytuje mikrobiolożkę dr Karolinę Rudnicką, która informuje, że możemy w ten sposób, nieświadomie wprowadzić do naszego organizmu dwa rodzaje drobnoustrojów. Jej mikroflorę, czyli drobnoustroje, które zasiedlają skórę każdego z nas, nie zagrażając 'właścicielowi', oraz te, które znalazły się na jej dłoniach np. podczas jazdy tramwajem, dotykania klamek czy wózka sklepowego. Po pandemii wiemy, jak łatwo różne zakażenia się przenoszą - mówi mikrobiolożka.

"Świeże pieczywo" to tylko slogan reklamowy

Portal informuje również, że "świeże pieczywo" proponowane przez niemal wszystkie supermarkety wcale takie świeże nie jest - zamrożone chleby czy bułki trafiają z prawdziwej piekarni lub fabryki do chłodni, gdzie niektóre leżakują nawet pół roku! Następnie zostają wypiekane w sklepowych piecach przez pracowników. 

Gazeta.pl przytacza także, wyniki sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat, już 65 procent Polaków kupuje pieczywo w dużych dyskontach i supermarketach. Powodów jest wiele - brak czasu, łatwość w dostaniu świeżych bułek o każdej porze dnia czy niska cena.

Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Sonda
Czy obawiasz się, że chleb stanie się bardzo drogi przez wojnę w Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze