Lotnisko

i

Autor: Pixabay Pasażerka nie chciała założyć maseczki na pokładzie samolotu. Została wyrzucona.

Planowałeś lot do tych krajów? Wchodzą zakazy! Znamy listę państw

2020-11-25 12:58

Od środy za dwa tygodnie obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw, w tym m.in. USA (z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork), a także Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Armenii. Na liście nie ma krajów z Unii Europejskiej.

W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 20 listopada w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z nim rząd do 8 grudnia wprowadził zakaz lądowania na polskich lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych, a także lądowiskach – samolotów z pasażerami wykonującymi loty międzynarodowe z dziewięciu krajów. Chodzi o: Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Gruzję, Jordanię, Armenię, Kosowo, Macedonię, Serbię, Stany Zjednoczone Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Olbrzymi samolot Antonov An-124 Rusłan z Wuhan wylądował w Katowicach. Co było na pokładzie?

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia jego autorzy podali, że nieuwzględnienie w wykazie państw objętych zakazem krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen „ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zagraniczne towary OGNISKIEM koronawirusa. Importowane produkty zarażają?

Z kolei wyłączenie z objętych zakazem Stanów Zjednoczonych Ameryki stanów Illinois i Nowy Jork „wynika ze stabilnego poziomu zakażeń w tych stanach, zgodnie z danymi publikowanymi przez Centers for Disease Control and Prevention, oraz z dość niskiego poziomu zagrożenia dokonania transmisji COVID-19 w ramach realizowania transportu lotniczego”. Zgodnie z rozporządzeniem RM zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze