koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Zagraniczne towary OGNISKIEM koronawirusa. Importowane produkty zarażają?

2020-11-25 12:44

Nowa fala koronawirusa przybyła wraz z importowanymi towarami? Powrót COVID-19 w Chinach wywołał panikę przed nastaniem drugiej, jeszcze silniejszej fali zakażeń. Jak się okazuje, chińscy urzędnicy twierdzą, że nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 spowodowały produkty zza granicy, m.in. sprowadzone z Ameryki Północnej.

Koronawirus w importowanych towarach. COVID-19 przenosi się przez handel zagraniczny - takie wnioski wysnuli urzędnicy z Szanghaju i Tiencin.

- Dwaj pracownicy portu w Tiencinie zakazili się koronawirusem poprzez kontakt ze sprowadzanymi z Ameryki Północnej świńskimi głowami - stwierdził, cytowany przez PAP, przedstawiciel miejskiego Centrum Kontroli Chorób Zhang Ying. - Produkty nie zostały przebadane na obecność wirusa, ale w miejscu, w którym towar leżał po wyciągnięciu z magazynu, znaleziono taką samą odmianę patogenu, jaką wykryto u zakażonych pracowników.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Niedziele handlowe: Czy w niedzielę 6 GRUDNIA sklepy będą otwarte? [ZAKUPY W MIKOŁAJKI]

Podobna sytuacja miała miejsce w Szanghaju. Nowe przypadki koronawirusa wykryto u pracowników lotniska, którzy bez maseczek ochronnych czyścili wnętrze pochodzącego z Ameryki Północnej kontenera.

- Badania w Chinach i za granicą wykazały, że koronawirus może przetrwać w zamkniętym, wilgotnym środowisku - ocenił urzędnik szanghajskiego Centrum Kontroli Chorób Sun Xiaodong.

ZOBACZ TAKŻE: Więcej pieniędzy za zwolnienie lekarskie! Nowe zasady L4 już w Sejmie

Więcej pieniędzy za zwolnienie lekarskie! Nowe zasady L4 już w Sejmie

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany