Poczta Polska

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Poczta Polska

Poczta Polska jedzie na wakacje! Odbierz przesyłkę tam gdzie chcesz!

2021-07-09 12:18

Wyjazd na wakacje nie musi oznaczać braku dostępu do zamówionych paczek. Tak przynajmniej twierdzi Poczta Polska, która latem uruchamia nowe usługi dla osób, które w związku z urlopami planują wyjazdy, a więc nie będą dostępne w miejscu zamieszkania. Odebrać przesyłkę można wszędzie, dzięki przekierowaniu jej na wskazany adres. Dodatkowo wprowadzono nowe możliwości przechowywania przesyłek, czy poste restante - możliwość odebrania w dowolnej placówce w kraju.

Urlopy i wakacje dla większości z nas oznaczają odcięcie od tradycyjnej korespondencji. Poczta Polska ma jednak nowy pomysł na to, jak na wakacjach odebrać zamówione tuż przed wyjazdem zakupy. Najprostsze rozwiązanie to możliwość przechowania przesyłki w placówce pocztowej do 4 tygodni od pierwszej próby doręczenia. Taką usługę trzeba aktywować online, lub tradycyjnie na poczcie lub u listonosza. Opłata zależy od okresu przechowywania i jest naliczana każdorazowo przy odbiorze przesyłki według dostępnego na stronie cennika Poczty Polskiej.

ZOBACZ TEŻ: Jak założyć przez internet konto w Alior Banku

- W czasie wakacyjnych wyjazdów przydatna może okazać się usługa Doręczenie na życzenie, dzięki której awizowana przesyłka polecona zostanie ponownie doręczona pod adres wskazany na przesyłce. Usługa udostępnia klientowi możliwość wyboru najdogodniejszego terminu i przedziału godzinowego, w których chciałby on odebrać awizowaną przesyłkę - informuje Poczta Polska.

Znacznie ciekawiej zapowiada się usługa Poste restante, dzięki której zaadresowaną na nasz adres domowy przesyłkę odbierzemy... gdziekolwiek. - W przypadku skorzystania z tej usługi, ważne jest, aby przesyłka była właściwie zaadresowana. Kolejność danych powinna być następująca: imię i nazwisko albo pełna nazwa adresata, napis „poste restante”, właściwy kod pocztowy i nazwa placówki pocztowej, która ma wydać przesyłkę. Przesyłki nadawane na poste restante doręczane są w cenie wybranej przez klienta usługi, bez dodatkowej opłaty - podpowiada poczta.

Ostatnia nowość to usługa Dosyłanie, czyli przekierowanie przesyłki pod wskazany adres. Jak to działa? - Przesyłki adresowane do Ciebie pod stary adres będę przesyłane pod nowy adres, który wskażesz w formularzu. Terminy realizacji usługi uzależnione są od rodzaju nadanej przesyłki, np. list ekonomiczny, list priorytetowy, paczka pocztowa ekonomiczna albo priorytetowa - wyjaśnia Poczta Polska.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy w czasie pandemii zamawiasz przesyłki kurierskie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze