Dystrybucja środków do szkół i przedszkoli została zrealizowana jako usługa Krajowa Przesyłka Paletowa. Polegała na pobraniu ładunków z dwóch magazynów Agencji Rezerw Materiałowych, a następnie dostarczeniu środków ochrony do magazynów powiatowych. Przetransportowanych zostało ok. 1000 palet z maseczkami, ponad 2000 palet z płynami do dezynfekcji, jak również zrealizowano ponad 350 transportów całopojazdowych.
Zobacz także: Pensja minimalna w Polsce. Jak wypadamy na tle Unii Europejskiej?
- Akcje Specjalne” dla Ministerstwa Zdrowia realizujemy w okresei epidemii nieustannie. Z końcem wakacji otrzymaliśmy olbrzymie i absolutnie priorytetowe zadanie logistyczne, którego celem było zapewnienie maksymalnie bezpiecznego powrotu dzieci i młodzieży do edukacji stacjonarnej w placówkach oświatowych. Poczta Polska została zobligowana do dostarczenia środków ochrony przeznaczonych dla szkół i przedszkoli w całej Polsce. Z tego zadania, kolejny raz, wywiązaliśmy się bardzo dobrze – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.
Sprawdź również: Rewolucja w bankowości. Szybsze i bezpieczniejsze kredyty. Co jeszcze?
Tuż po zabezpieczeniu placówek oświatowych, 7 września ruszyła kolejna dystrybucja środków ochrony i sprzętu medycznego dla szpitali na terenie całego kraju. Wielkość tego zlecenia to ok. 2500 jednostek ładunkowych, 60 kursów całopojazdowych oraz 1500 palet w przesyłce drobnicowej. Obsługa tego zlecenia zajęła pocztowcom 3 dni. Od 10 września Poczta rozpoczęła kolejne przedsięwzięcie – bezpośrednie dostawy sprzętu medycznego dla ok. 300 szpitali.