Poczta Polska z nowym prezesem. Kim jest Przemysław Sypniewski?

2016-06-17 17:01
Przemysław Sypniewski
Autor: Jan Bielecki Przemysław Sypniewski

Koniec „bezkrólewia” w Poczcie Polskiej! Od stycznia ta spółka Skarbu Państwa nie miała prezesa. Jego obowiązki pełnił Marek Chibowski, wcześniej wiceprezes rady nadzorczej. Dwa dni temu Chibowski podał się do dymisji. Na jego miejsce został wybrany Przemysław Sypniewski. Kim jest nowy prezes Poczty Polskiej?

Do stycznia bieżącego roku prezesem Poczty Polskiej był Jerzy Jóźkowiak. Ze stanowiska odwołała go nowa rada nadzorcza spółki, jednocześnie delegując na to stanowisko, jako pełniącego obowiązki, Marka Chibowskiego. Przed dwoma dniami p.o. prezes poczty podał się do dymisji, wracając na wcześniej zajmowane stanowisko – wiceprezesa rady nadzorczej. Jego miejsce zajął Przemysław Sypniewski, który oficjalnie zasiądzie w fotelu prezesa 21 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Przesyłki sądowe wracają do Poczty Polskiej. Porażka InPostu

Sypniewski urodził się w 1968 r. Ukończył poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, jest też stypendystą Uniwersytetu Alberta Ludwika we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech. Z Pocztą Polską jest związany od końca lat 90-tych, kiedy pełnił funkcję wicedyrektora biura. Następnie zasiadał w radzie Poczty; zajmował stanowisko jej sekretarza. Po roku 2008 trafił do Najwyższej Izby Kontroli, gdzie przedmiotem jego działalności był rynek pocztowy. Następnie został ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej. Sypniewski jest też założycielem Instytutu Pocztowego, czyli stowarzyszenia obywateli zajmującego się rynkiem pocztowym.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł na dziecko. Poczta Polska pomoże wypełnić i dostarczyć wniosek

Wygląda więc na to, że Sypniewski będzie odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Tym bardziej, że stoją przed nim zadania, do realizacji których potrzebny jest ktoś z dużym doświadczeniem. Jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi musi się zmierzyć Poczta Polska pod nowym kierownictwem, jest dostosowanie działania spółki wobec zjawiska e-substytucji, czyli coraz częstszej zmiany korzystania z tradycyjnej formy poczty na elektroniczną. Ministerstwo Infrastruktury chce też usprawnienia działalności Poczty Polskiej na innych polach. Nowy zarząd ma też przyznać pracownikom wyczekiwane podwyżki i zająć się programem dobrowolnych odejść, z którego w latach 2012-2015 skorzystało 12,5 tys. pracowników poczty.

Źródło: biznes.onet.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze