Drożyzna w sklepach

Podwyżki cen wykańczają Polaków. Zobacz, ile zdrożał olej czy masło [GALERIA]

2022-10-12 12:53

Drożyzna szaleje! Ceny na półkach sklepowych rosną z dnia na dzień, co martwi wszystkich, którzy robią zakupy. To jeszcze nie koniec, bo zapowiadane są kolejne podwyżki cen. W tym roku oprócz cukru najbardziej podrożały produkty tłuszczowe i mięso. Sprawdź, ile kosztowały w zeszłym roku olej, masło, schab czy cukier, a ile trzeba za nie teraz zapłacić.

Ceny produktów spożywczych rosną przez inflację

Wszyscy odczuwamy drożyznę robiąc codzienne zakupy. Ceny rosną jak szalone, a niestety końca podwyżek nie widać. Pod koniec roku 2022 inflacja może być na poziomie nawet 20 proc. Polaków po kieszeni uderzają ceny podstawowych produktów spożywczych, dlatego coraz częściej polujemy na promocje i robimy zakupy w dyskontach. Według badań żyjemy bardziej oszczędnie i mniej wydajemy również na żywność.

Ceny produktów spożywczych w 2021 i 2022 roku. Jaka jest różnica?

Jak wzrosły ceny w stosunku do roku ubiegłego podał portal dlahandlu.pl. Z analizy wynika, że najbardziej podrożały produkty tłuszczowe, cukier i mięso, ale drożeją wszystkie kategorie produktów, również owoce i warzywa mimo sezonowej podaży. Zapomnieć możemy o maśle za 4 zł czy tanim cukrze. Ten produkt zdrożał nawet o 100 proc. Sporo podrożał olej. Dużo więcej zapłacimy za mięso wieprzowe czy za tak popularnego kurczaka. Świeży kurczak może kosztować już 19 zł/kg, a schab bez kości - ponad 30 zł /kg Mięso wieprzowe drożeje obecnie najszybciej ze wszystkich rodzajów mięsa. Wzrost cen mleka oznacza, że drożeją śmietany czy jogurty, rekordowo wysokie ceny osiągają sery.

Sprawdź w galerii, jak drożeje żywność (źródło dlahandlu.pl)

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze