Nieruchomość kupno hipoteka

i

Autor: Gettyimages

Nieruchomość za granicą

Polacy kupują domy za granicą. Ciepłe kraje przyciągają do kupna nieruchomości

2022-09-04 6:25

Polacy coraz częściej decydują się inwestować w kupno nieruchomości w ciepłych krajach. Jak mieszkać to np. w Hiszpanii, która jest jednym z najpopularniejszych krajów, w którym Polacy kupują nieruchomości. Dane z Hiszpanii pokazują, że Polacy masowo rzucili się na zakup lokali. Z czego to wynika?

Polacy masowo kupują domy za granicą

Jak pisze dziennik “Rzeczpospolita”, obecnie wśród Polaków panuje trend osiedlania się poza granicami kraju. Eksperci przewidują, że jeszcze długi czas będzie się on utrzymywał. Według danych Stowarzyszenia Sekretarzy Rejestrów Gruntów, Działalności Gospodarczej i Mienia Ruchomego Hiszpanii Polacy masowo zaczęli kupować domy. Dziennik podkreśla, że z szacunków urzędu wynika, że w II kwartale polscy inwestorzy kupili w Hiszpanii 740 lokali mieszkalnych. We wcześniejszych latach Polacy nabywali co kwartał ok. 200 - 300 nieruchomości. Obecnie dynamika jest znacznie szybsza. Polacy coraz chętniej zaczęli decydować się na kupno domów w Hiszpanii, ale także w Chorwacji, czy na Cyprze. - podaje dziennik “Rzeczpospolita”.

Pieniądze to nie wszystko Alicja Defratyka

Czemu Polacy wolą kupować nieruchomości w ciepłych krajach?

Działka na mazurach, czy na przedmieściach odchodzą do lamusa. Teraz Polacy wolą inwestować w zagraniczne nieruchomości. M.in. z powodu korzystnej pogody, na którą niestety często nie mogą liczyć w Polsce i zaplanowany weekend np. nad jeziorem kończy się rozczarowaniem. Według rozmowy Marleny Kosiury, założycielki portalu InwestycjewKurortach.pl z dziennikiem “Rzeczpospolita” na decyzję Polaków przyczynia się głównie rynek polskich agentów nieruchomości oferujących właśnie zagraniczne domy. Obecnie Polacy mają dostęp do ekspertów, którzy potrafią pokierować potencjalnym kupcem i pomóc w procesie zakupu. Inną przyczyną jest wzrost cen na polskim rynku, przez co nieruchomości w kurortach przestały być zwyczajnie atrakcyjne. 

Marlena Kosiura w rozmowie zaznacza, że nadmorskie miejscowości czy te w górach wciąż mają swoją grupę zainteresowanych, ponieważ mogą do nich dotrzeć za dużo niższe pieniądze, niż do krajów, gdzie głównym środkiem transportu jest samolot, a co za tym idzie, wysokie ceny biletów lotniczych. 

Sonda
Czy byłeś kiedyś w Hiszpanii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze