Polacy nie lubią warzyw i owoców. Kupują niemal jedynie ziemniaki, cebulę, jabłka i banany

2021-02-25 14:48 -ag
Owoce w służbie mózgu: 5 owoców, które wspomagają pracę twojego mózgu
Autor: thinkstockphotos.com Różnokolorowe owoce są niezwykle ważne w diecie  naszego mózgu. 

Polacy nie stosują się do zasad piramidy żywieniowej i jak ognia unikają warzyw i owoców. Dlatego też w ich zakupowych koszykach brakuje tych pełnych witamin produktów. Jedynie 13 proc. Polaków spożywa każdego dnia tyle owoców, ile zalecają specjaliści od żywienia. Dramatycznie sytuacja wygląda zimą, kiedy to decydowana większość Polaków (61%) je bardzo mało owoców i warzyw – najwyżej kilka rodzajów częściej lub więcej rodzajów, ale rzadko. Jeśli już wybieramy warzywa i owoce, to najczęściej są to ziemniaki, cebule i banany.

Polacy nie jedzą warzyw i owoców. Jeśli już się decydują na nie, to zwykle jako przekąski i w małych ilościach. Sytuacja jest dramatyczna zimą. Okazuje się, że na przełomie stycznia i lutego jedynie u 13 proc. Polaków królowały na talerzach owoce i warzywa.  Zdecydowana większość Polaków (61%) je bardzo mało owoców i warzyw – najwyżej kilka rodzajów częściej lub więcej rodzajów, ale rzadko. A jeśli już wybierają w sklepach czy na bazarach jakieś warzywa i owoce, to na co się decydują najczęściej? Okazuje się, że zimą prym wiodą jabłka, banany i pomarańcze. O wiele mniej popularne są śliwki i gruszki. Natomiast na liście warzy prym wiodą ziemniaki, cebula i marchew. Co ciekawe,  w lutym na stołach Polaków pojawiały się także pomidory (85%), ogórki (82%), papryka (65%) kapusta (64%) oraz pieczarki (60%). Pomidory codziennie jadło 3% respondentów, ogórki i paprykę 1%, natomiast kapustę i pieczarki 0%. Rzadziej w tym okresie sięgano po buraki ćwikłowe (50%) kalafior (44%) oraz brokuły (38%). W przypadku warzyw odnotowano spadek spożycia pomidorów, kapusty, buraków ćwikłowych, kalafiora oraz brokułów.

ZOBACZ: Niesamowite promocje w Biedronce. Sok i pistacje za 1 zł

WAŻNE: Koronawirus - nowe obostrzenia w całej Polsce

Źródło: dlahandlu.pl

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze