Na portalu można było zarówno znaleźć pracę, kupić samochód jak i poznać drugą połówkę

i

Autor: materiały prasowe Na portalu można było zarówno znaleźć pracę, kupić samochód jak i poznać drugą połówkę

Popularny serwis z ogłoszeniami kończy działalność w Polsce. Co doprowadziło do jego upadku?

2022-03-15 11:47

Polski oddział Gumtree.pl, z darmowymi ogłoszeniami znika po 18 latach z Polski. Od 7 marca nie można zamieszczać ogłoszeń, a dokładnie miesiąc później (7 kwietnia) strona definitywnie przestanie działać, o czym informują przedstawiciele portalu. W tym serwisie ogłoszeniowym można było za darmo zamieścić i przeglądać ogłoszenia praktycznie z każdej dziedziny: od motoryzacji, poprzez nieruchomości, kategorię dom i ogród, elektronikę, modę, rozrywkę i pracę, a nawet znaleźć drugą połówkę. Polski przedstawiciel w sposób enigmatyczny pożegnał się z klientami serwisu, nie podając przyczyn decyzji o zakończeniu działalności w Polsce.

"Drodzy Użytkownicy! Dziś zablokowaliśmy możliwość dodawania nowych ogłoszeń na Gumtree.pl. 7 kwietnia strona zostanie zamknięta. Bardzo dziękujemy Wam za 18 wspólnych lat! " - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku. Serwis już od 7 marca nie przyjmuje nowych ogłoszeń. 

Czytaj również: AliBaba powalczy o polski rynek

W odpowiedzi na zaskoczenie i rozczarowanie wciąż aktywnych użytkowników serwis wyjaśnił, że to "właściciel Gumtree zadecydował o zamknięciu strony". Według nieoficjalnych informacji przyczyną zamknięcia serwisu była niska rentowność. 

Cyber - warsztaty o bezpiecznej sieci

W momencie uruchomienia i na początku działalności strona nie miała tak popularnych dziś konkurentów jak np. OLX. Jak czytamy na stronie Gumtree.pl, "matczyna strona  została uruchomiona w marcu 2000 roku. Powstała jako lokalny londyński serwis ogłoszeniowy i społecznościowy. Jego celem było łączenie ludzi, którzy planują się przeprowadzić do Londynu lub dopiero co przybyli do tego miasta i potrzebują pomocy w znalezieniu mieszkania, pracy oraz chcą nawiązać nowe znajomości".

Czytaj także: Takiego boomu na wynajem już dawno nie było! Żniwa dla wynajmujących

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej popularność Gumtree.com wzrosła m.in. wśród naszych polskich emigrantów, którzy próbowali jakoś odnaleźć się w Londynie. Właśnie dlatego w 2004 roku powstała strona Gumtree.pl, która stała się łącznikiem pomiędzy powracającymi emigrantami, a społecznością w Polsce." 

Serwis działa również w wielu krajach, w tym: Australii, RPA, USA, a nawet w Singapurze.

Sonda
Czy będzie ci brakować serwisu Gumtree?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze