Makro Cash & Carry

i

Autor: Shutterstock Makro Cash & Carry

Powraca reglamentacja żywności. Makro wprowadziło ograniczenia zakupu oleju

Hale Makro wprowadziły reglamentację oleju jadalnego do 60 l - informuje portal www.dlahandlu.pl Przed kasami handlowcy dowiadują się, że można kupić tylko ograniczoną ilość oleju słonecznikowego i rzepakowego.

Tańczące z promocjami 6.07.2022

Jak już wcześniej informowaliśmy napaść Rosji na Ukrainę spowodowała wielkie zawirowania na rynkach produktów rolnych. Już na początku rosyjskiej inwazji analitycy zwracali uwagę, że wkrótce może zabraknąć surowca do produkcji oleju jadalnego. Powód? Ukraina jest jednym z największych producentów nasion roślin oleistych, z których produkuje się oleje jadalne. Dlatego ceny olei gwałtownie wzrosły. 

Zobacz także: Kryzys żywnościowy nadciąga. We Francji już brakuje musztardy

Sieć handlu hurtowego Makro Cash & Carry jako pierwsza w Polsce wprowadza limity sprzedaży oleju. Racjonowanie żywności jest już codziennością w innych krajach Unii Europejskiej. Już w kwietniu niektóre brytyjskie supermarkety wprowadziły reglamentację oliwy, oleju słonecznikowego i rzepakowego. Również niemiecki dyskont Aldi Süd ustalił limit zakupu oleju jadalnego do czterech opakowań dla jednego klienta. 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze