Premier zarządził blokadę wydatków. Pieniądze z wynagrodzeń pójdą na szczepionki

i

Autor: Twitter Kancelaria Premiera

Premier podjął decyzję, budżetówka będzie zawiedziona. Nie będzie NAGRÓD ani trzynastek!

2020-11-28 15:49

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zablokowaniu planowanych wydatków budżetu na 2020 rok. Minister Finansów Tadeusz Kościński wytłumaczył konieczność takich działań. Oszczędności zgromadzone kosztem przyznawania nagród i dodatkowych wynagrodzeń rocznych mają być przeznaczone na ratowanie gospodarki w czasie pandemii oraz na zakup szczepionki. Szczegóły poniżej.

Podczas ostatniej konferencji, Premier Morawiecki znów przemawiał odnośnie wsparcia polskiej gospodarki w dobie pandemii. Wdrożył tarczę 2.0. i oznajmił, że podstawowym instrumentem 2021 roku mają być inwestycje. Minister Finansów Tadeusz Kościński rozesłał do resortów decyzję o zablokowaniu planowanych wydatków budżetu na 2020 rok. Poinformował, że taką decyzję podjął Prezes Rady Ministrów, na podstawie Ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Koronawirus w Polsce: Będzie ogromna zmiana dla pracujących zdalnie

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?

Szczegóły blokad wydatków ustala każdy resort, ale Kościński wyróżnił, czego powinna w szczególności dotyczyć: - planowanych wydatków wraz z pochodnymi na: wynagrodzenia osobowe, uposażenia, dodatkowe wynagrodzenia roczne, dodatkowe uposażenia roczne, nagrody roczne (...) kwoty blokad w poszczególnych częściach budżetowych zostały określone w związku ze stwierdzeniem niepełnej realizacji planu wydatków na wynagrodzenia. Oznacza to tyle, że ministerstwa zaoszczędziły na wynagrodzeniach. Właśnie z tych oszczędności skorzysta teraz Premier. Środki zostaną przekazane na zakup szczepionki i zwalczanie skutków COVID-19. A także na pomoc dla przedsiębiorców. Takie zamrożenie potrwa do końca roku. Minister Tadeusz Kościński zasygnalizował, że resorty mogą liczyć na te pieniądze w przyszłym roku.  

ZOBACZ:Złote Laury Super Biznesu rozdane! [ZDJĘCIA]

Prezes PKN Orlen złożył Super Biznesowi życzenia na 10-lecie powstania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze