Koferencja premiera Mateusza Morawieckiego 04.11.2020. O której godzinie? Gdzie oglądać? Premier ogłosi dzisiaj nowe obostrzenia

i

Autor: KPRM O której konferencja premiera 4.11.2020? Będą nowe obostrzenia!

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zagroził zawetowaniem unijnego budżetu

2020-11-12 18:41

Budżet unijny zagrożony. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że Polska jest gotowa zawetować budżet UE i fundusz odbudowy, jeśli wypłata środków będzie powiązana z kwestią praworządności. Przesłał w tej sprawie listy do liderów UE - wynika z ustaleń korespondentki RMF FM w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon.

Obecnie półroczną prezydencję w Radzie UE sprawują Niemcy. Jedną z najważniejszych kwestii, którą zajmuje się obecnie prezydencja jest unijny budżet negocjowany m.in. z Parlamentem Europejskim.

„Mateusz Morawiecki przesłał listy do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela i sprawującej prezydencję w Unii kanclerz Niemiec Angeli Merkel” – informuje korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon i cytuje unijnego dyplomatę, który twierdzi, że szef polskiego rządu w liście „odrzuca projekt warunkowości, pisząc, że zagraża uchwaleniu on budżetu UE”.

Przeczytaj także: Budżet UE. Ziobro stawia sprawę na ostrzu noża. Kaczyński też idzie na zwarcie!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze