Mateusz Morawiecki

i

Autor: Thierry Monasse/REPORTER Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki zapowiada nową tarczę. Kolejne miliardy złotych wsparcia

2021-01-19 17:59

Wraz z pierwszymi wypłatami z tarczy antykryzysowej rząd zapowiedział już następne wsparcie. - Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć około 40 miliardów złotych jako dodatkową pulę do ponad 150 miliardów złotych, którą już otrzymali polscy przedsiębiorcy - stwierdził na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W związku z pierwszymi wypłatami z Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0 dla firm premier Mateusz Morawiecki postanowił zapowiedzieć kolejny program wsparcia w związku z przeciwdziałaniem skutkom pandemii COVID-19 wśród przedsiębiorców.

- Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć około 40 miliardów złotych - jako dodatkową pulę do ponad 150 miliardów złotych, którą już otrzymali polscy przedsiębiorcy - zapowiedział na swoim profilu na Facebook szef Rady Ministrów. - Jesteśmy w trudnym momencie i nadal musimy przestrzegać obostrzeń, ale dzięki rozwijającemu się programowi szczepień i kolejnym programom wsparcia wierzę, że razem przetrwamy ten ciężki okres. Mamy nadzieję, że najpóźniej za 3-4 miesiące wrócimy do dynamicznej odbudowy potencjału ekonomicznego, a Polska gospodarka znów pozytywnie zaskoczy świat - dodał Morawiecki.

ZOBACZ: Rydzyk znowu dostał pieniądze z rządu! Na co tym razem?

Jak przypomniał premier, już dzisiaj na kontach 4 tysięcy przedsiębiorstw znajdzie się prawie 700 milionów złotych, w firmach objętych pomocą pracuje blisko 26 tysięcy osób.

- Proces złożenia wniosku jest prosty i szybki - wystarczy skorzystać z bankowości elektronicznej we własnym banku, a środki zostaną wypłacone w ciągu 1-2 dni roboczych. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronach Kancelaria Premiera i PFR - napisał Mateusz Morawiecki.

PRZECZYTAJ: Zmiany w życiu Martyny Wojciechowskiej. Turek i Zientara dołączą do jej zespołu

Sonda
Czy uważasz, że obecne obostrzenia w związku z COVID-19 są wystarczające?
ZUS wysyła emerytom po kilkanaście tysięcy. To nie pomyłka. Emerycie! Nie przegap przelewu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze