Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: PAP/Marcin Obara Premier Mateusz Morawiecki

"Zgromadzenie Polskiej Wsi"

Premier Morawiecki zapowiada: od 1 września laptopy dla 4-klasistów!

2022-12-11 15:08

Podczas "Zgromadzenia Polskiej Wsi" w Przysusze (woj.mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program wsparcia skierowany do dziecki z polskich miast i wsi. Czego będzie dotyczył?

W Przysusze (woj.mazowieckie) trwa Zgromadzenie Polskiej Wsi, podczas którego najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości mają nakreślić plany na przyszłość dotyczące rolnictwa oraz rozwoju polskiej wsi.

Sprzęt komputerowy dla dzieci z 4 klasy. Premier zapowiada program

Na konwencji pojawił się również premier Mateusz Morawiecki, który wypowiedział się na temat wsparcia dla dzieci z polskich wsi oraz polskich miast.

"Od 1 września najbliższego roku, dla wszystkich uczniów 4 klasy szkoły podstawowej przeznaczamy laptopy, przeznaczamy komputery. Dziękuje tutaj panu ministrowi, panu Przemysławowi Czarnkowi, panu premierowi Kowalczykowi za cały ten program. To jest program dla wszystkich dzieci z polskich wsi i polskich miast" - powiedział Mateusz Morawiecki w Przysusze.

Premier Morawiecki o wsparciu dla młodych rolników

"My nie zostawiamy polskiego rolnika samemu sobie z tymi wszystkimi problemami. Nie jesteśmy idealni, potykamy się, mylimy się, szukamy rozwiązań, najlepszych rozwiązań dla polskiego rolnika. Także dotrzymujemy obietnic" - zapewnił szef rządu.

Wymienił w tym kontekście m.in. rolniczy handel detaliczny, którzy "jest, działa". "Rolnik może sprzedawać swoje płody do stołówek, jadalni, restauracji szkół. Może sprzedawać tak, jak obiecaliśmy to bez podatku do 100 tysięcy złotych rocznie" - powiedział. Wskazał na zmiany w systemie emerytalnym - "rekordowa waloryzacja, wyrównanie emerytur rolniczych - dotrzymaliśmy słowa".

"Obiecaliśmy dopłaty dla młodych rolników - i zrealizowaliśmy do 150 tysięcy już obowiązuje, a od 1 stycznia - 200 tysięcy złotych dla młodego rolnika" - mówił. 

Sonda
Czy Mateusz Morawiecki nadal powinien być premierem?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze