Bank Pekao SA

i

Autor: materiały prasowe Bank Pekao SA

Prezes Pekao: Podniesiemy oprocentowanie lokat. Decyzja za kilka dni

2022-05-10 16:58

W najbliższych dniach Bank Pekao przedstawi nową ofertę depozytową; po raz kolejny będzie podwyżka oprocentowanie lokat. Tak zapowiedział prezes banku Leszek Skiba. W wypowiedzi dla PAP powiedział, że już w kwietniu była pierwsza podwyżka. Banki już rywalizują o gotówkę, np. oferując wyższe oprocentowanie depozytów – dodał Skiba.

Prezes Pekao SA Leszek Skiba zapytany, czy i kiedy jego bank podniesie oprocentowanie lokat, odpowiedział: "Obserwujemy uważnie sytuację i staramy się na bieżąco reagować dokonując zmian w naszej ofercie". Przypomniał, że Pekao już w kwietniu informowało o pierwszej podwyżce oprocentowania depozytów. - "Obecnie – w związku z utrzymującym się trendem inflacyjnym – pracujemy nad kolejnym podniesieniem oprocentowania lokat. Szczegóły przedstawimy w perspektywie najbliższych dni" - przekazał Skiba.

Kim jest Adam Glapiński? Zarobki, kariera i wykształcenie prezesa NBP

"W ostatnich tygodniach banki podnoszą oprocentowania depozytów", bo są częścią systemu finansowego i biorą za niego współodpowiedzialność. "Zachęcają do oszczędzania, a to jest czynnik ograniczający inflację. Banki jako instytucje zaufania publicznego powinny również uczestniczyć w działaniach wspierających poprawę parametrów systemu finansowego" - zaznaczył szef Pekao. Jak dodał, z danych banku wynika, że w pierwszych dniach wojny klienci wypłacili znaczące sumy. "Obserwujemy, że banki już o tę gotówkę rywalizują, np. oferując wyższe oprocentowanie depozytów"

Bank Pekao został założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Zysk Pekao w I kwartale 2022 r. wyniósł 907 mln zł. PZU ma 20 proc. akcji Pekao, a Polski Fundusz Rozwoju - 12,8 proc. akcji.

Prezes Pekao Leszek Skiba
Sonda
Czy rozważasz założenie lokaty w banku?
Najnowsze