Igor Wasilewski

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express Igor Wasilewski

Nowy prezes PERN

Prezes PERN odwołany. Kto zastąpi Igora Wasilewskiego?

2022-10-07 7:50

Igor Wasilewski został odwołany z funkcji prezesa PERN. Zastąpi go Paweł Stańczyk, który w przeszłości pracował między innymi w PKN Orlen. Jak podaje "Puls Biznesu" Wasilewski był jednym z "zaufanych wieloletnich bliskich współpracowników Piotra Naimskiego". "Po tym jak w lipcu odwołano Piotra Naimskiego ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. infrastruktury energetycznej, pojawiły się spekulacje że stanowiska stracą także jego ludzie obsadzeni w państwowych spółkach" - czytamy w "PB".

Wasilewski odwołany

PERN to polska spółka, która zarządza siecią rurociągów naftowych a Igor Wasilewski był z nią związany od lat. Ściśle współpracował z Piotrem Naimskim, odwołanym w lipcu pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

"Już w momencie dymisji Naimskiego pojawiały się nieoficjalne głosy, że w PERN dojdzie do zmian, gdyż byłaby w stanie blokować fuzje Orlenu z Lotosem i PGNiG. Posiada bowiem udziały w firmie Obajtka i może głosować w takich sprawach" - podaje portal biznesalert.pl.

Kim jest Paweł Stańczyk?

Nowy prezes Paweł Stańczyk w przeszłości pracował między innymi w Orlenie, gdzie pełnił funkcję dyrektora logistyki. W latach 2020 – 2021 był prezesem zarządu PGNiG TERMIKA S.A. oraz wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, w latach 2018 – 2020 sprawował funkcję wiceprezesa zarządu ds. rozwoju w ORLEN Serwis S.A. oraz president of board of directors w ORLEN Service Lietuva.

W okresie 2016 – 2018 był prezesem zarządu spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. (Grupa PERN), a w 2016 – 2018: członkiem rady dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Sonda
Tankujesz na Orlenie?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze