Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: Marcin Gadomski Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Duda zgadza się z ideą Polskiego Ładu, ale wprowadzi poprawki? Ważne spotkanie

2022-01-19 7:39

Polski Ład pod lupą prezydenta Andrzeja Dudy. W środę [19.01.2022] odbędą się konsultacje kierownictwa Kancelarii Prezydenta oraz przedstawicieli rządu w sprawie Polskiego Ładu. - Dostrzegamy potrzebę korekt w Polskim Ładzie; chcemy pomóc rządowi, zarówno merytorycznie, jak i komunikacyjnie - mówił PAP szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Czy prezydent Duda zmieni coś w Polskim Ładzie, który wprowadził zamieszanie w wynagrodzeniach wielu grup zawodowych?

Polski Ład u prezydenta Andrzeja Dudy

Spotkanie w sprawie Polskiego Ładu Szrot zapowiedział w niedzielę w TVN24. "W najbliższym czasie spotkamy się z przedstawicielami rządu, przedstawimy na nim uwagi i zastrzeżenia, dotyczące między innymi sytuacji emerytów pracujących i opodatkowania świadczeń socjalnych" - powiedział szef gabinetu prezydenta. Jak dodał, liczy na to, że uwagi Pałacu Prezydenckiego zostaną przyjęte ze zrozumieniem i wprowadzone.

Szrot poinformował PAP, że spotkanie ws. Polskiego Ładu odbędzie się w środę. Oprócz niego, weźmie w nim udział szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, a z ramienia rządu ministrowie odpowiedzialni za Polski Ład. "Dostrzegamy potrzebę korekt w Polskim Ładzie. Sam program budzi pewne pytania społeczne, chcielibyśmy włączyć się w wyjaśnianie tych pytań i też pomóc rządowi, nie ukrywam. Trzeba pomóc i merytorycznie, i komunikacyjnie" - powiedział Szrot.

Przypomniał, że prezydent uczestniczył w pracach nad Polskim Ładem i na etapie przygotowywania ustaw przedstawiał swoje uwagi, a część z nich została uwzględniona. Minister podkreślił, że Andrzej Duda zgadza się z ideą Polskiego Ładu. "Pan prezydent podpisywał ustawy z Polskiego Ładu, jeśli będą korekty, nowelizacje, to też będzie je podpisywał" - zapowiedział.

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł.

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze