Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Tarcza antyinflacyjna

Prezydent Duda podpisał ustawę przedłużającą Tarczę Antyinflacyjną. Będą obniżone stawki VAT na energię

2022-10-24 12:48

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą Tarczę Antyinflacyjną do końca grudnia br. - poinformowała w poniedziałek (24.10.2022) Kancelaria Prezydenta RP. Oznacza to, że że będą niższe stawki VAT m.in. na żywność, paliwa, a także zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej.

Ustawa przedłużająca Tarczę Antyinflacyjną. Będą niższe stawki VAT za energię

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą Tarczę Antyinflacyjną - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Oznacza to, że będą niższe stawki VAT m.in. na żywność, paliwa, a także zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej będą obowiązywać do 31 grudnia br.

Podpisana przez prezydenta ustawa wydłuża działanie Tarczy Antyinflacyjnej z 31 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Oznacza to m.in. utrzymanie czasowego obniżenia stawek VAT dotyczącego: żywności, paliw silnikowych, gazu ziemnego, energii elektrycznej i cieplnej, nawozów i innych środków wspomagających produkcję rolniczą.

Do kiedy będzie obowiązywać?

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym polegają na przedłużeniu obowiązywania do dnia 31 grudnia 2022 r. zarówno zwolnienia od akcyzy sprzedaży energii elektrycznej nabywcy końcowemu będącemu odbiorcą w gospodarstwie domowym, jak też obniżenia stawek akcyzy na określone wyroby energetyczne - podała KPRP.

Ponadto regulacja utrzymuje stawki VAT np. na żywność na dotychczasowym poziomie 8 i 23 proc. w przyszłym roku.

Sonda
Czy zamierzasz oszczędzać energię elektryczną?
Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze