Problemy z wnioskami o 500 plus. Awarie w bankach

2019-07-01 18:45
500 plus
Autor: East News / Monkpress

Rodzice alarmują w internecie, że kilka banków ma problem z obsługą wniosków o świadczenie 500 plus. Oświadczenia nie da się wypełnić za pomocą bankowości internetowej. Problemy dotyczą również programu Dobry Start.

Od 1 lipca można składać wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko. Klienci wielu banków - m.in. mBanku, Santandera, Aliora, Pekao SA czy ING - na portalach społecznościowych zgłaszali problemy z funkcjonowaniem stron internetowych oraz trudności z dostępem do wielu usług - wśród nich do wniosku o świadczenie 500 plus. Utrudnienia utrzymują się od wczesnych godzin porannych. 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa trzynastka dla emerytów. Sprawdź, kiedy dostaniesz

O utrudnieniach poinformowało na Twitterze także Ministerstwo Finansów. "W związku z dużą liczbą skł. wniosków przez Emp@tię może wystąpić chwilowe spowolnienie w składaniu wniosków. Skala zainteresowania programem jest wyjątkowo duża. Złożono już 400 tys. wniosków, w ub. roku złożono 160 tys. pierwszego dnia. Prace serwisowe prowadzone są na bieżąco" - czytamy na profilu resortu.

Awarie w bankach

ING Bank Śląski poinformował o awarii systemu, przez który klienci mogą złożyć wnioski o wypłatę 500 plus.

"Mamy przejściowe problemy z przyjmowaniem wniosków o wypłaty świadczeń w ramach wniosków 300 plus i 500 plus składanych poprzez bankowość internetową Moje ING i aplikację mobilną Moje ING mobile" – napisał bank w komunikacie.

"Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, przepraszamy za niedogodności" – dodał ING Bank Śląski.

Na Twitterze komentarze napisały banki Santander oraz mBank, u którego występowały kłopoty z wejściem na stronę główną.

500 plus od poniedziałku nie jest ograniczone kryterium dochodowym. Wnioski można składać online o wypłatę świadczenia na trzy sposoby: system Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz bankowość internetową.

Wniosek o świadczenie "Rodzina 500+" udostępniają następujące banki: Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Euro Bank, Getin Noble, Credit Agricole, Bank Handlowy, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Bank Millennium, Nest Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Raiffeisen Bank Polska, Bank BPS, SGB-Bank, Santander Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze.

SPRAWDŹ TEŻ: Wszystko o świadczeniu 500 plus. Jak złożyć wniosek?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze