home office

i

Autor: kaboompics.com Warto zorganizować sobie przestrzeń do pracy, bo na dłuższy okres czasu kanapa czy łóżko nie są dobrym pomysłem

Przedsiębiorcy gotowi na zmiany. Praca w biurze tylko dwa dni w tygodniu

2021-08-20 7:10

W trakcie pandemii wiele przedsiębiorstw musiało przejść na tzw. home office, czyli pracę zdalną. Okazuje się, że nie brakuje firm, w których takie rozwiązanie się sprawdziło. Jak podaje piątkowy "Puls Biznesu" niemal połowa z przebadanych osób decyzyjnych w przedsiębiorstwach jest przychylna modelowi hybrydowemu, w którym część tygodnia pracuje się w biurze, a część na home office. Najwięcej jest zwolenników systemu, w którym pracownik pracuje trzy dni w domu i dwa dni w biurze. Jednak wciąż jest spora grupa firm, w których brakuje przekonania do zmiany systemu pracy.

Home office przyjęło się w przedsiębiorstwach

Jak czytamy w dzienniku, który powołuje się na wyniki raportu Cushman & Wakefield (C&W), "prawie połowa (45 proc.) menedżerów decydujących o sprawach organizacyjnych w firmach zakłada, że po pandemii wdroży hybrydowy model pracy". "Co czwarta firma chce pozostać przy tradycyjnym modelu, choć 63 proc. dopuszcza w wyjątkowych sytuacjach pracę zdalna. Ponad 30 proc. pracodawców nie podjęło jeszcze żadnej decyzji dotyczącej formy pracy" - donosi "Puls Biznesu".

 ZOBACZ: Jak dostosować nowe technologie do wspierania pracy zdalnej

Kosmiczny łącznik metra z biurowcem. Takiego jeszcze nie było!

Gazeta zwraca uwagę, że połączenie pracy zdalnej oraz wykonywanej w biurze ma różne oblicza. "Najbardziej liberalne podejście, zakładające, że to sam pracownik ma decydować, przez ile dni w tygodniu przyjdzie do biura, reprezentowało 27 proc. firm zdecydowanych na wdrożenie modelu hybrydowego. Najliczniejsza grupa opowiada się za pozostawieniem pracownikom trzech dni pracy zdalnej" - czytamy.

Pracownicy, którzy chcieli wrócić do biura i tak pracowali na home office

Jak zaznacza "PB", według ekspertów C&W - mimo dostrzeganych korzyści wynikających ze spotkań - powrót do firmy jest trudny. "W warszawskim biurze C&W nawet ci, którzy deklarowali chęć pracy w firmie, w praktyce z tego nie korzystali" - wskazuje dziennik.(PAP)

Sonda
Wolisz pracować zdalnie, czy w biurze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze