Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.
Czy e-commerce może uratować polskie firmy? Taką nadzieję daje kampania "Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu". To hasło akcji społecznej skierowanej do przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy do tej pory prowadzili sklepy stacjonarne i nie sprzedawali swoich towarów lub usług w internecie. Mówiąc wprost - jeśli do tej pory sprzedawałeś, lub świadczyłeś usługi poza internetem, a z powodu kwarantanny i pandemii z dnia na dzień straciłeś klientów, spróbuj przenieść biznes na jedną z dużych platform sprzedażowych.
- To obopólna korzyść dla przedsiębiorców i konsumentów. Odsetek internautów robiących zakupy online szybko rośnie, a podczas epidemii zwiększył się jeszcze szybciej. Mamy wiele instrumentów, które mogą finansować wydatki związane z rozwojem handlu. To m.in. programy dla MŚP na wsparcie, pokrycie kosztów inwestycji, działalności, kredyty na innowacje, bony na innowacje technologiczny, czy zakup technologii do e-handlu w wysokości do 200 tys. zł - mówiła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Oprócz dotacji o charakterze zwrotnym, rusza fundusz pożyczkowy na wsparcie płynności finansowej, pożyczki na cele obrotowe czy zakup oprogramowania.
ZOBACZ TEŻ: Oszustwa na „koronawirusa”: Na to uważaj!
Celem kampanii, prowadzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jest zachęcenie przedsiębiorców do współpracy z platformami sprzedaży internetowej oraz zwiększenie świadomości o możliwościach rozwoju własnej firmy.
Partnerami akcji są Allegro i OLX, które oferują nowym użytkownikom biznesowym platformy wsparcie działu sprzedaży, a także Polski Fundusz Rozwoju i Krakowski Part Technologiczny odpowiadający za wsparcie merytoryczne. Patronat nad kampanią objęli: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rozwoju.
- Kanał online to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób robienia zakupów. Przygotowaliśmy specjalny pakiet powitalny, który zmniejsza do minimum koszta rozpoczęcia sprzedaży. Firmy mogą skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowych i wsparcia edukacyjnego. Biznes można otworzyć w ciągu kilkunastu minut. Jestem przekonany, że z tej oferty skorzystają tysiące polskich przedsiębiorstw - powiedział Damian Zapłata z Allegro.
ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Darmowe gry na czas kwarantanny
Partnerzy akcji przygotowują specjalne oferty, sprowadzające do minimum koszty i formalności, tak aby cyfrową sprzedaż można było rozpocząć bez dużej merytorycznej wiedzy. Tą dostarczyć mają konsultanci OLX i Allegro, oraz udostępnione przez platformy poradniki i webinaria. Według OLX, w zależności od sektora, nowe życie w internecie odnaleźć może nawet 60 proc. firm. Na Allegro, na którym obecnie funkcjonuje 140 tys. MŚP, każdego tygodnia pojawiają się tysiące nowych firm.
ZOBACZ TEŻ: „Wakacje kredytowe”: Jak zawiesić spłatę rat kredytu
- Od początku trwania epidemii aktywnie włączamy się we wsparcie na wielu płaszczyznach. Jedną z inicjatyw, realizowanych wspólnie z ARP, jest program dla MŚP, przenoszący biznes do internetu. To konkretne wsparcie finansowe. Środki na wypromowanie oferty, oraz bezpośredni kontakt z pracownikiem OLX, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał serwisu, na którym mamy ponad 12 mln użytkowników. Co trzeci Polak przynajmniej raz w miesiącu szuka tu usługodawców i produktów - mówi Michał Malewski z OLX.
O tym, jakie korzyści wynikają z prowadzenia sklepu online, od czego warto zacząć i z jakich narzędzi można skorzystać, przedsiębiorcy dowiedzą się na stronie kampanii https://zarabiaj-online.arp.pl/