zakupy, rodzina

i

Autor: pexels

Drożyzna w Polsce

Sklepy wcześniej zamykane. Przez drogi prąd będą czynne krócej?

2022-10-27 12:04

Drożyzna uderza w wielkie sieci handlowe. Okazuje się, że wiele sklepów zmienia godziny otwarcia i wygasza nocne oświetlenie, by choć trochę zaoszczędzić. Na przykład sieci sklepów Netto i Aldi zamierzają skrócić godziny otwarcia wybranych swoich marketów. Czy w związku z drożyzną i kryzysem energetycznym szykuje się rewolucja na rynku sklepów wielkopowierzchniowych?

Jak są czynne sklepy? Przez drożyznę krócej?

Drożyzna uderza w sieci handlowe z coraz większą siłą. Zaczyna się walka o utrzymanie jak najniższych cen i tym samym o utrzymanie klientów. W dobie gigantycznej drożyzny  sieci handlowe szukają oszczędności. Jednym ze sposobów walki z drożyzną ma być skrócenie  godzin otwarcia sklepów. Na przykład związku z rosnącymi cenami energii Netto decyduje się skrócić o godzinę  czas otwarcia kilkudziesięciu swoich sklepów w Polsce. W zależności od lokalizacji sklepy będą otwierane o godzinę później lub będą zamykane o godzinę krócej.  Sieć zapowiada też wygaszanie oświetlenia zewnętrznego w godzinach zamknięcia sklepów.

Według medialnych doniesień nad podobną zmianą ma zastanawiać się też Aldi. W czasach rekordowej inflacji i kryzysu energetycznego inne znane firmy handlowe również rozważają takie ruchy – pisze „Business Insider”. Kaufland już w październiku skrócił godziny działania wielu swoich sklepów. Natomiast Biedronka w ramach oszczędności energii ma decydować się na instalacje fotowoltaiczne. 

Kryzys energetyczny niestety stał się rzeczywistością. Choć przewidywano go od kilku lat, to czarę goryczy przelała wojna na Ukrainie i związane z nią ograniczenia w dostawie surowców energetycznych.

Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz
Sonda
Chodzisz na zakupy z listą?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze