QUIZ PRL. Toporna propaganda w PRL-u. Znacie te hasła i sztuczki? Sprawdź!

2022-06-19 12:37
Dziennik telewizyjny
Autor: Krzysztof Pawela / Forum Dziennik telewizyjny

QUIZ: Propaganda w PRL-u. „Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu” głosiło hasło na siedzibie Komitetu Centralnego PZPR niedługo przez transformacją. Haczyk polegał na tym, że lud pracujący po „karnawale Solidarności” w życzliwością reagował na słowo „odnowa”. Większość nie drążyła reszty hasła, nie pamiętając, że socjalizm jest niereformowalny, nieodnawialny i nie do zniesienia. Jak wyglądała propaganda w PRL-u? Pamiętasz? A zdobędziesz 10/10 w naszym quizie?

QUIZ PRL. Jak wyglądała propaganda w PRL-u? Pamiętasz?

W czasie kiedy na gmachu KC PZPR wisiało wspomniane hasło, rzadko kogo ujmowało ono zakamuflowanym pokajaniem się władzy. Było puste i bezgłośne. Ale w latach 60. i 70. propaganda, np. nie mająca odbicia w rzeczywistości propaganda sukcesu uprawiana przez rządzących, mamiła niezorientowanych podobnie jak dzieje się to dzisiaj. W roku 1968 roku ludzie pracy wydzierali się na wiecach do utraty tchu, dzierżąc rozdane nienawistne hasła, których nie rozumieli. A władza triumfowała i też się wydzierała, mając poczucie triumfu propagandy nad rozumem. Ogłupienie sięgało zenitu, a państwo dna.

QUIZ PRL. Ciemny lud to kupi! Jak wyglądała propaganda w PRL-u? Pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Naród z partią, partia:
Za KOMUNY BYŁO LEPIEJ! Polacy żądają powrotu PRL | Komentery
Sonda
Czy za czasów PRL i ZSRR było lepiej niż teraz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze