Rafał Baniak nowym szefem Pracodawców RP

2022-01-14 17:02
Rafał Baniak, Wiceprezydent Pracodawców RP
Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Rafał Baniak, Wiceprezydent Pracodawców RP

Po 21 latach Andrzej Malinowski przestanie kierować największą organizacją pracodawców w Polsce i zastąpi go były wiceminister skarbu Rafał Baniak - podaje nieoficjalnie "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że to "koniec epoki w największej, skupiającej 19 tys. firm zatrudniających 5 mln pracowników, organizacji pracodawców". W tajnym głosowaniu Baniak dostał 19 głosów poparcia. Nikt nie zagłosował przeciw.

Rafał Baniak ma zastąpić kierującego organizacją od 2001 r. Andrzej Malinowskiego. Baniak był dotychczas wiceprezydentem, a wcześniej przez wiele lat urzędnikiem. W latach 2011-15 był wiceministrem skarbu, wcześniej przez cztery lata wiceministrem gospodarki i wiceministrem pracy. W 2006 r. na krótko związał się z inną organizacją pracodawców — Lewiatan.

Po odejściu z rządu w 2015 r. pracował w prywatnym biznesie, był niezależnym doradcą oraz prezesem w SWPS Innowacje, Strategic Workforce Institute. Jest członkiem rad nadzorczych m. in. w Hucie Bankowa, Telakces.com i Personel Service. Działał także społecznie — jest współzałożycielem Fundacji MK 12.31 i członkiem rady programowej kongresu gospodarczego Open Eyes Economy Summit.

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna
Sonda
Popieracie Polski Ład?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze