Rafał Brzoska, Prezes In Post

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Rafał Brzoska, Prezes In Post

Rafał Brzoska, prezes InPost o pomocy Ukrainie i byciu pionierem na rynku

2022-04-30 12:02

Jednym z gości "Superbiznesu" podczas XIV Europejskiego Kongresu w Katowicach był Rafał Brzoska, prezes firmy InPost. Tematem rozmowy była rola jego przedsiębiorstwa jako pioniera na polskim rynku, a także kwestia pomocy przekazanej Ukrainie.

Czy warto być liderem zmian, czy to pionierzy giną pierwsi?

Myślę, że przez ostatnie kilka lat swojej działalności InPost udowodnił, że pionierem można być dłużej, wyznaczać nowe trendy i nie bać się nowych trendów. Wyznaczanie tych nowych trendów odważne, kilka lat do przodu, możemy zaprocentować. My widzieliśmy 10 lat temu, że nasze paczkomaty będą zmieniały świat i będą motorem napędowym nowoczesnej gospodarki dostaw. Dzisiaj wydaje się, że to był absolutnie słuszny krok, by zaczynać wcześniej i mieć przewagę przed konkurencją.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEJ ROZMOWY W PONIŻSZYM WIDEO

EKG 2022: Rafał Brzoska

Zmianom ulegają nawyki konsumenckie , co one oznaczają w strategii rozwoju firmy?

Myślę, że paczkomaty wyzwoliły zupełnie nowy rodzaj konsumenckiego doświadczenia, pozytywnego doświadczenia. Klient zauważył, że coś co było do tej pory bardzo słabej jakości – mówię o klasycznych dostawach – może wyglądać zupełnie inaczej. I ta klientocetryczność InPost jest podkreślana na każdym etapie tego procesu. Wszystko co dzisiaj robimy, robimy po to, żeby zadowolić klienta końcowego. To jest olbrzymie wyzwanie i kompletnie różne od tych podejść tradycyjnych firm kurierskich, czy logistycznych, które operowały w relacji B2B a nie B2C. I myślę, że nie zmienimy tej strategii bo ona jest po prostu słuszna.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEJ ROZMOWY W WIDEO

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze