Rośnie konkurencja dla InPost. Chiński gigant wchodzi na polski rynek

2022-01-23 9:00
Zakupy na AliExpress mają wkrótce być szybsze i bardziej przejrzyste dla klientów z Europy
Autor: Rupixen.com/Unsplash Zakupy na AliExpress mają wkrótce być szybsze i bardziej przejrzyste dla klientów z Europy

Trwa ekspansja chińskiego giganta. Przedstawiciel AliExpress zapowiedział dalszą ekspansję urządzeń do odbioru przesyłek. Plany ekspansji AliExpress dotyczą większych i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Chiński gigant planuje postawić 3 tys. maszyn paczkowych. Rośnie konkurencja dla firmy InPost.

W nadchodzących miesiącach Cainiao - chińska firma logistyczna należąca do Grupy Alibaba - zamierza postawić około 3 tys. urządzeń umożliwiających odbieranie zamówionych produktów. Plany ekspansji AliExpress dotyczą większych i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Można powiedzieć, że chiński gigant będzie stanowić coraz bardziej poważną konkurencję na rynku e-commerce dla InPostu.

– Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn w zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego – mówił Piotr Kocoń, CEO Świata Przesyłek w rozmowie z portalem wiadomościhandlowe.pl.

Super Raport 21.01 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałkini Senatu, PPS oraz dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Firma Świata Przesyłek realizuje dla AliExpress montaż maszyn paczkowych i poszukuje gruntów pod budowę automatów do odbioru przesyłek. Aktualnie maszyny Cainiao można spotkać już we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie.

– Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu – dodaje Piotr Kocoń.

Sonda
Czy Poczta Polska powinna być sprywatyzowana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze