Zakupy na AliExpress mają wkrótce być szybsze i bardziej przejrzyste dla klientów z Europy

i

Autor: Rupixen.com/Unsplash Zakupy na AliExpress mają wkrótce być szybsze i bardziej przejrzyste dla klientów z Europy

Rośnie konkurencja dla InPost. Chiński gigant wchodzi na polski rynek

2022-01-23 9:00

Trwa ekspansja chińskiego giganta. Przedstawiciel AliExpress zapowiedział dalszą ekspansję urządzeń do odbioru przesyłek. Plany ekspansji AliExpress dotyczą większych i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Chiński gigant planuje postawić 3 tys. maszyn paczkowych. Rośnie konkurencja dla firmy InPost.

W nadchodzących miesiącach Cainiao - chińska firma logistyczna należąca do Grupy Alibaba - zamierza postawić około 3 tys. urządzeń umożliwiających odbieranie zamówionych produktów. Plany ekspansji AliExpress dotyczą większych i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Można powiedzieć, że chiński gigant będzie stanowić coraz bardziej poważną konkurencję na rynku e-commerce dla InPostu.

– Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn w zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego – mówił Piotr Kocoń, CEO Świata Przesyłek w rozmowie z portalem wiadomościhandlowe.pl.

Super Raport 21.01 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałkini Senatu, PPS oraz dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Firma Świata Przesyłek realizuje dla AliExpress montaż maszyn paczkowych i poszukuje gruntów pod budowę automatów do odbioru przesyłek. Aktualnie maszyny Cainiao można spotkać już we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie.

– Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu – dodaje Piotr Kocoń.

Sonda
Czy Poczta Polska powinna być sprywatyzowana?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze