Jak mówi prezes PZU SA, Paweł Surówka - To był znakomity rok dla PZU. Sprzedaż zrealizowana w roku 2017 przekroczyła poziom 22,8 miliardów złotych i tym samym jest najwyższą kiedykolwiek osiągniętą przez Grupę PZU. Równocześnie osiągnęliśmy najwyższy w naszej historii wynik netto 4,2 miliardy złotych. Pobiliśmy tym samym wszystkie dotychczasowe rekordy.
Dobre wyniki Grupy PZU mają być fundamentem dla wszelakich celów biznesowych, jakie spółka postawiła sobie w ramach strategii #nowePZU. Według jej założeń PZU ma stać się liderem w zakresie nowych technologii, w tym telematyki, rozwiązań mobilnych, sztucznej inteligencji i pracy na bazach danych.
Czytaj także: Galerie handlowe straciły przez zakaz handlu prawie milion klientów
Również w ubezpieczeniach rok 2017 był dla Grupy PZU niezwykle udany. Już drugi rok z rzędu zanotowali oni dwucyfrowy wzrost przypisu składki. Podniosła się ona aż o 13 procent. Liczba czynnych polis wzrosła o 0,2 miliony, osiągając liczbę 9,1 milionów. - Cieszy także utrzymanie rentowności ubezpieczeń na życie w polisach grupowych i indywidualnie kontynuowanych powyżej 20 procent. Na porównywalność danych r/r przyczyniło sie również rozpoczęcie konsolidacji banku Pekao od dnia 7 czerwca 2017 roku - mówi Tomasz Kulik, CFO Grupy PZU.
Pod koniec 2017 roku klienci PZU Zdrowie mogli korzystać w wielu usług medycznych oferowanych w ponad 2 000 miejsach w 500 miastach. PZU Zdrowie to także 60 własnych placówek, które współpracują z 1 200 lekarzami. Jak podaje prezes PZU Życie, Roman Pałac - Obszar zdrowotny jest jedną z najszybciej rozwijających sie linii biznesowych Grupy PZU. Tylko w 2017 roku przychody wzrosły o ponad 25 procent do 456 milionów złotych, a liczba klientów przekroczyła 1,5 miliona. (...) W długim terminie przewagę konkurencyjną będziemy budować w oparciu o nowoczesne procesy obsługi pacjenta, uwzględniające najlepsze praktyki rynkowe, innowacyjne roziwązania technologiczne i medyczne.
Sprawdź też: Oni cię ochronią w sprawach finansowych
Pozytywny wpływ na rekordowe wyniki finansowe Grupy PZU miały przede wszystkim:
- wzrost składki przypisanej brutto w grupie ubezpieczeń komunikacyjnych,
- wysoka rentowność portfela ubezpieczeń komunikacyjnych oraz wzrost wyników w ubezpieczeniach majątkowych segmentu masowego,
- lepsze wyniki w segmencie działalności bankowej w związku z wysokiem poziomem sprzedaży przez Alior Bank, którego Grupa PZU jest akcjonariuszem, produtków kredytowych
W roku 2017 Grupa PZU osiągnęła wynik brutto na poziomie 5 526 milionów złotych. Dla porównania rok wcześniej była to kwota 2 988 milionów złotych, co jest wzrostem aż o 84,9 procent. Jak podkreśla Paweł Surówka - Siła finansowa PZU, ciągłe dążenie do udoskonalania produktów, dbałość o konsumentów oraz zaangażowanie społeczne powoduje, że 22 miliony naszych klientów może nas polecić.