pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock

Rewolucja! Pensja minimalna ZALEŻNA od miejsca zamieszkania! Gdzie zarobisz najwięcej?

2020-11-12 5:51

Gdzie mieszkasz, tyle zarobisz - płaca minimalna 2021 uzależniona od miejsca zamieszkania? Najniższa krajowa w przyszłym roku może już nie być ogólnopolska, ale lokalna! To jeden z pomysłów, który trafił do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z ratowaniem gospodarki przed skutkami pandemii COVID-19. Pensja minimalna zależna od miejscowości, w jakiej mieszkamy oznaczałaby różne stawki minimalnego wynagrodzenia w całym kraju. Policzyliśmy, ile gdzie wyniesie pensja minimalna 2021 w Polsce.

Pensja minimalna 2021 zależna od twojego miejsca zamieszkania. To jeden z 10 postulatów, które premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przedstawił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Wszystko po to, by skuteczniej walczyć ze skutkami koronawirusa w Polsce.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Lech Wałęsa NIE MA PIENIĘDZY! Tęskni za dawnymi czasami

- Te dziesięć punktów przedstawiamy Premierowi Morawieckiemu, ale także wszystkim siłom politycznym w Polsce, prosząc o głęboką dyskusję i jak najszybsze wdrożenie - stwierdził rzecznik MŚP w imieniu swoim i ponad 200 organizacji z Rady Przedsiębiorców.

UWAGA Emeryci i renciści! Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA! Rekordowe podwyżki

Wspomniana minimalna krajowa uzależniona od miejsca zamieszkania, jako recepta na COVID-19, zgodnie z założeniami wynosiłaby 50 proc. średniego wynagrodzenia w danym powiecie. Wcześniej rząd zapowiadał, że płaca minimalna 2021 w Polsce wyniesie 2800 złotych brutto miesięcznie. Zmiany proponowane przez rzecznika MŚP oznaczają, że jednej pensji minimalnej nie będzie. Ile więc wyniosą minimalne zarobki w 2021 roku? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy tabelę nowej pensji minimalnej 2021 na podstawie ostatnich danych GUS. Zapraszamy do naszej galerii poniżej! ZOBACZ, ile zarobisz w 2021 roku!

SZOK! Prześliczna Ewa zginęła na drzewie koło Torunia. Potężny huk wstrząsnął całą wsią [ZDJĘCIA]

Piątek trzynastego. Ludzie naprawdę wierzą w te przesądy. Znasz je? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jakiego koloru kot przynosi pecha?
Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Rewolucja! Pensja minimalna ZALEŻNA od miejsca zamieszkania! Gdzie zarobisz najwięcej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze