Mateusz Morawiecki. Konferencja dotycząca kolejnych obostrzeń

i

Autor: TWITTER

Totalny lockdown. Premier podał szczegóły. Idzie NAJGORSZE?!

2020-11-09 18:31

Pełen lockdown w Polsce. Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że do Polski dotrze co najmniej dwadzieścia milionów szczepionek przeciwko koronawirusie opracowanych przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer. Nie zmienia to faktu, że nadal grozi nam wizja lockdownu. Premier odniósł się do tych obaw.

Totalny Lockdown staje się więc powoli faktem. Powód? Żeby wprowadzono całkowity lockdown, przez tydzień liczba zachorowań koronawirusem musi przekraczań 26 846 przypadków dziennie. Przez 3 dni od pierwszej zapowiedzi rządu przekraczaliśmy ten próg. Teraz liczba nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 minimalnie zmalała, ale to efekt "weekendu". Kolejne raporty znowu mogą być rekordowe. Jeżeli ta liczba się utrzyma i stanie się średnią lub, co gorsze, zacznie rosnąć, pełen lockdown będzie nieunikniony.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Czy sklepy meblowe będą wkrótce otwarte? Gowin: "Jest na to szansa"

- Naszym celem jest powrót do normalności. Osiągniemy go szybciej, niż myśleliśmy wczoraj. Ten dzień jest bliżej niż dalej - powiedział premier na poniedziałkowej konferencji. Zaznaczył, że już za kilka miesięcy do Polski może dotrzeć szczepionka zapobiegająca COVID-19. Czy do tego czasu w Polsce będzie lockdown?

Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

- Poczekajmy do czwartku, do piątku, wtedy w bardziej bezpieczny i odpowiedzialny sposób będziemy mogli odnieść się do tego pytania - odpowiedział premier na pytanie dziennikarza o lockdownie. Jednocześnie szef rządu zaapelował o ograniczenie spotkań towarzyskich. - Gdybyśmy byli bardziej zdyscyplinowani społecznie, mniej kroków gospodarczych trzeba byłoby wprowadzać - dodał.

Najnowsze