AliExpress wchodzi do Polski

i

Autor: Shutterstock

Rewolucyjne zmiany na AliExpress. Zakupy dotrą w 3 dni

2021-10-13 12:40

AliExpress cieszy się bardzo dużą popularnością także w Polsce. Największym mankamentem tej chińskiej platformy jest czas oczekiwania na przesyłkę. Zdarza się bowiem, że na paczkę trzeba czekać kilka miesięcy. Tymczasem niebawem może się to zmienić. Na realizację zamówienia będzie trzeba poczekać raptem trzy dni, a niekiedy będzie szansa na dostarczenie przesyłki nawet już następnego dnia. Jak to możliwe? A to za sprawą nowego centrum dystrybucyjnego, które otworzy się niedaleko Łodzi.

AliExpress bardziej dostępne dla klientów z Europy. Teraz największą wadą platformy jest czas oczekiwania na przesyłkę, który może przekraczać nawet kilka miesięcy. Tymczasem niebawem może się to zmienić. Niedaleko Łodzi powstaje centrum logistyczne AliExpress, dzięki któremu przesyłkę będzie można otrzymać nawet w ciągu trzech dni roboczych, a nawet i następnego dnia (dotyczy to przesyłek skierowanych do największych miast w Polsce, min. do Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa i Katowic). Centrum logistyczne AliExpress, o którym mowa, ma powierzchnię 10 tys. metrów kwadratowych. Ma ono przede wszystkim służyć jako centrum realizacji dla sprzedawców współpracujących z AliExpress. Będą z niego wysyłane zamówienia na terenie Polski, a także do sąsiednich krajów: Czech, Austrii, Słowacji i Niemiec. Całość ma wystartować już 11 listopada. AliExpress podkreśla, że to jego największa inwestycja infrastrukturalna w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Takie są optymistyczne założenia firmy. Wielkim testem inauguracyjnych zapowiedzi będzie zbliżający się wielkimi krokami okres Bożego Narodzenia. W tym czasie firmy kurierskie i platformy sprzedażowe oraz pośredniczące w przesyłaniu paczek uwijają się jak w ukropie i mają pełne ręce pracy.

EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze
Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze