Robert Biedroń

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Robert Biedroń

Robert Biedroń szuka pracowników! Sprawdź jakie są wymagania

2022-06-29 15:11

Współprzewodniczący partii Lewica Robert Biedroń poszukuje pracowników. Za pośrednictwem Facebooka opublikował dwa ogłoszenia - jedno dla potencjalnego stażysty - drugie dla asystenta. Jedna z ofert dotyczy pracy w biurze poselskim w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Sprawdź jakie wymagania należy spełnić, by móc ubiegać się o pracę u boku polityka.

Stażysta będzie pracował w Brukseli

Praca szuka człowieka! A czy jakiś człowiek szuka pracy?Znasz się na Prawach Człowieka? Chciałbyś/chciałabyś odbyć staż w Brukseli? Poznać pracę Unii Europejskiej od kuchni? Zaangażować się w prace nad Międzynarodową Konwencją Praw Osób LGBTQI+? Zapraszam do aplikowania na płatne stanowisko stażysty/stażystki! - takimi słowami Robert Biedroń zachęca do aplikowania na stanowisko stażysty w biurze posła do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Czas trwania stażu to między 5 a 9 miesięcy. Staż będzie odbywał się w Brukseli. Do zadań zatrudnionego na tym stanowisku będzie należała m.in. analiza przepisów prawa krajowego w państwach Unii Europejskiej i Rady Europy w zakresie realizacji praw osób LGBTQI+.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Kandydat musi spełniać określone warunki

Robert Biedroń liczy na kandydata, który zna 2 języki urzędowe Unii Europejskiej, jest obywatelem kraju należącego do UE oraz posiada wykształcenie wyższe w zakresie prawa lub politologii. Zależy mu również na tym, by wybrany kandydat posiadał wiedzę w zakresie tematyki praw człowieka (w szczególności społeczności LGBTQI+).

Pod opublikowanym ogłoszeniem pojawiło się sporo komentarzy. Pojawiły się również zarzuty związane z formą zatrudnienia. Internautom nie spodobała się "umowa o staż" - ich zdaniem zakres działalności wykracza poza stanowisko stażysty. Drugą sprawą jest brak podanego w ogłoszeniu wynagrodzenia.

Robert Biedroń poszukuje asystenta/asystentki

Na profilach Roberta Biedronia znajduje się jeszcze jedno ogłoszenie. Jego treść brzmiała: Praca szuka człowieka także w moim warszawskim biurze! Właśnie ruszyliśmy z rekrutacją na stanowisko Asytenta/ki Europosła! Może to właśnie nam przyjdzie już niedługo razem współpracować?". Miejscem pracy będzie Warszawa.

Wśród kluczowych zadań, polityk wymienia między innymi: prowadzenie mediów społecznościowych, koordynacja oraz przygotowywanie konferencji prasowych oraz asystowanie przy aktywności posła w kraju. Tym razem w kwestii wykształcenia jest szerszy zakres. Poseł liczy na absolwentów dziennikarstwa, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, socjologii lub prawa. Robert Biedroń oferuje pracę w pełnym wymiarze godzin oraz umowę o pracę jako formę zatrudnienia.

Również w tym przypadku pojawiły się komentarze krytykujące brak podanego wynagrodzenia.

Staże w Polsce - na co może liczyć stażysta?

W przypadku stanowiska asystenckiego uśrednione wynagrodzenie (zgodnie z wyliczeniami portalu wynagrodzenia.pl) to około 4 450 złotych brutto miesięcznie. W przypadku wynagrodzeń za staż sprawa wygląda znacznie gorzej. Wiele firm wciąż praktykuje staże bezpłatne, ponieważ uważają, że zdobyte doświadczenie jest wystarczającą zapłatą.

Większość młodych ludzi uważa, że staż powinien być wynagradzany - nie chcą być wykorzystywani i traktowani jako "tania siła robocza". 

Zgodnie z dokumentem powołanym przez Komisję Europejską staże trwające dłużej niż jeden miesiąc powinny być płatne. Pracodawca powinien więc zapewnić stażyście wynagrodzenie oraz w niektórych przypadkach zwrócić koszt dojazdów.

Według najnowszych danych na rynku najlepsze zarobki podczas stażów zawodowych otrzymują studenci kierunków związanych z IT oraz  e-Commerce. Na stosunkowo wysokie zarobki podczas stażu mogą liczyć stażyści na działach: nowe media, marketing, ubezpieczenia, czy IT-administracja. Więcej niż połowa stażystów deklaruje, że zarabia miesięcznie ponad 3000 zł netto.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze