Gienek Rolnicy. Podlasie

i

Autor: Piotr Łozowik / Polska Press Gienek "Rolnicy. Podlasie"

"Rolnicy. Podlasie" Ujawniamy majątki bohaterów

2021-03-20 3:00

Program "Rolnicy. Podlasie" zyskał w ostatnim czasie olbrzymią popularność. Każdy odcinek serialu emitowanego na Fokus TV gromadzi przed telewizorami ponad milion widzów. Ciężka praca na roli i podejście do życia głównych bohaterów z miejsca przysporzyło im wiele sympatii wśród telewidzów, przez co bardzo szybko stali się popularni. Wiele osób z pewnością zastanawia się także jakimi majątkami dysponują farmerzy z Podlasia? My już to wiemy.

Niedawno pisaliśmy o tym jakie zarobki otrzymują bohaterowie programu "Rolnicy. Podlasie". Podaliśmy wtedy, że cieszący się największą popularnością Gienek i Andrzej Onopiuk z Plutycz nie mają co liczyć na luksusy. Żyją bardzo skromnie, w starym drewnianym domu. Gienek, który jest już na emeryturze, otrzymuje z KRUS-u jedynie 1200 zł miesięcznie. Kwota nie powala, a trzeba zaznaczyć, że i tak jest ona już po waloryzacji, a wcześniej senior otrzymywał tylko 1000 zł emerytury. 

Czytaj też: „Rolnicy. Podlasie” Ujawniamy, ile się tam zarabia

Główny bohater serialu pan Gienek na roli pracuje całe życie. 66-latek gospodarstwo odziedziczył po ojcu, który otrzymał je w spadku po dziadku. Wraz z synem może poszczycić się majątkiem o wielkości 50 ha, w którym hoduje ok. 40 sztuk bydła, pięć koni, a także kury, kaczki, gęsi czy indyki. W programie biorą udział także inni lubiani bohaterowie, to m.in. Emilia z Laszek, Tomek i Monika z Pokaniewa, Michał i Natalia z Haciek, a także Maciek z Hundzicz. Jaką wartość mają ich majątki? Sprawdziliśmy te dane.

Sonda
Zapowiadane emerytury bez podatku powinny obowiązywać:

Jaką wartość mają majątki bohaterów "Rolnicy. Podlasie"?

Patrząc na średnie ceny gruntów w województwie podlaskim można odnieść wrażenie, że bohaterowie programu, nawet jeżeli nie opływają na co dzień w luksusy, to mają pokaźny majątek chociażby w ziemi rolnej, która jest ich własnością. Ile można dostać za hektar na Podlasiu?

Zobacz również: Chaos w galeriach handlowych! Totalny lockdown w Polsce i nowe obostrzenia

Ceny za metr kwadratowy gruntu rolnego na Podlasiu mocno się wahają. W serwisach internetowych można znaleźć oferty za 100 zł za metr w okolicach Białowieży, a także Białystoku. Jednak większość oscyluje wśród dużo niższych kwot rzędu nawet kilku złotych za metr kwadratowy. Kluczowym elementem mającym wpływ na cenę gruntu ma tam oczywiście lokalizacja. 

Tereny, na których mieszkają bohaterowie programu "Rolnicy. Podlasie" znajdują się raczej w odleglejszych i mniej popularnych lokalizacjach co wpływa dosyć niekorzystnie na ceny gruntów. W okolicy gdzie mieszkają pan Gienek można znaleźć oferty opiewające nawet na 3-4 zł za metr, najwyższe dochodzą do 20 zł za metr kwadratowy. 

Trzeba więc przyjąć, że średnia cena metra kwadratowego gruntu w okolicach wsi Plutycze (powiat Bielski) wynosi ok 10 zł za metr kwadratowy. Tak więc łatwo można obliczyć, że ziemia należąca do pana Gienka (50 ha) może być warta nawet kilka milionów złotych. Całkiem pokaźny majątek, jak na skromnego rolnika z Podlasia.

Premiera drugiego odcinka 3 sezonu programu dokumentalnego "Rolnicy. Podlasie" odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 21 marca, o godzinie 20:00 na antenie Fokus TV. 

Super Raport 18.03 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO oraz dr Michał Sutkowski - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Wójcik
Najnowsze