Sklepy otwarte 6.09.2020 - czy jest niedziela handlowa? Zakupy w niedziele - wrzesień

i

Autor: Canva.com

Chaos w galeriach handlowych! Jest ostrzeżenie! Totalny lockdown w Polsce i nowe obostrzenia

2021-03-18 15:46

Nie ma już wątpliwości, że Polaków czeka kolejny, totalny lockdown spowodowany kolejną falą koronawirusa. Pandemia COVID-19 nie ustępuje i mimo wprowadzonego przez rządu programu szczepień ponownie na terenie całej Polski wprowadzone zostają większe obostrzenia. Cały kraj musi się liczyć z nowymi zasadami już od soboty, dlatego galerie handlowe, których dotknie lockdown, obawiają się szturmu klientów, podczas którego trudno zapanować nad reżimem sanitarnym.

Lockdown od soboty 20 marca 2021 obowiązywać będzie w całej Polsce. Nowe obostrzenia związane z koronawirusem, które dotychczas obowiązywały w w Lubuskiem, na Mazowszu, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach obejmą cały kraj. Przede wszystkim nowe restrykcje dotyczyć będą zamknięcia kolejnych obszarów działalności gospodarczej, w tym galerii handlowych. Krzysztof Poznański z Polskiej Rady Centrów Handlowych jest przerażony tak nagłym wprowadzaniem obostrzeń - o ile nad zamknięciem galerii w pojedynczych województwach można było zapanować, o tyle na terenie całej Polski jest trudne. W piątek 19 marca 2021 może zapanować chaos w galeriach handlowych.

- To że galerie handlowe będą zamknięte, że sklepy będą zamknięte nie sprawi, że ludzie przestaną kupować. Oni po prostu przyspieszą swoje zakupy i będą chcieli je zrealizować przed okresem lockdownu - ocenił w programie "Money. To się liczy". - Wdrożyliśmy standardy sanitarne: pilnowaliśmy dystansu, pilnowaliśmy dezynfekcji, pilnowaliśmy, żeby nasi klienci nosili maseczki. Natomiast w takiej sytuacji, gdzie ten ruch wzrasta wielokrotnie, gdzie tworzą się olbrzymie kolejki przed sklepami bardzo trudno jest o to zadbać - ostrzega Krzysztof Poznański z Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Ja sam widziałem kilkusetmetrowe kolejki przed sklepami i to jest najlepsza droga do rozprzestrzeniania się zarażeń - dodaje.

Sonda
Czy rząd powinien zaproponować kolejny program antykryzysowy dla firm?

Przypomnijmy, że od soboty 20 marca 2021 na terenie całego kraju wprowadzony zostaje lockdown, czyli nowe restrykcje związane z COVID-19. Będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Oznacza to, że w całym kraju swoją działalność będą musiały zawiesić: baseny (z wyjątkiem funkcjonujących w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna. Zawieszona zostanie tam również działalność hoteli (z wyjątkiem hoteli robotniczych i tych, które świadczą usługi w ramach podróży służbowych).

Zawieszona będzie także działalność galerii handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i budowlanych i salonów usługowych), teatrów, muzeów, galerii sztuki, kin, stoków narciarskich, klubów fitness i siłowni oraz obiektów sportowych.

Dodatkowo uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce uczyć się będą zdalnie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze