karty płatnicze/kredytowe

i

Autor: shutterstock

Rosjanie bez Visa i Mastercard. "Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu świadczenia usług"

2022-03-06 8:53

Visa ogłosiła, że będzie współpracować ze swoimi klientami i partnerami w Rosji w celu wstrzymania w najbliższych dniach wszystkich transakcji Visa na terenie tego kraju. Jako powód podała inwazję Rosji na Ukrainę. Mastercard ogłosił natomiast, że wstrzymuje wszystkie transakcje na terenie Rosji.

"Od ponad tygodnia świat obserwuje wstrząsające i dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę" - poinformował Mastercard. "Uwzględniając bezprecedensowy charakter obecnego konfliktu i niepewne otoczenie ekonomiczne - podjęliśmy decyzję o zawieszeniu świadczenia usług w Rosji" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej firmy.

Karty wydawane przez rosyjskie banki nie będą obsługiwane przez sieć Mastercard. Ponadto każda karta Mastercard wydana poza granicami Rosji nie będzie działać w rosyjskich punktach handlowych ani bankomatach. Mastercard jest globalną firmą w dziedzinie płatności cyfrowych, ułatwiającą transakcje płatnicze między konsumentami, instytucjami finansowymi i podmiotami rządowymi w ponad 210 krajach.

Wojna na Ukrainie. Protest w Katowicach

Zmuszeni do podjęcia działań

Visa ogłosiła natomiast, że będzie współpracować ze swoimi klientami i partnerami w Rosji w celu wstrzymania w najbliższych dniach wszystkich transakcji Visa na terenie tego kraju. Jako powód podała inwazję Rosji na Ukrainę. "Jesteśmy zmuszeni do podjęcia działań w związku z niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę i niedopuszczalnymi wydarzeniami, których byliśmy świadkami" - powiedział Al Kelly, prezes i dyrektor generalny Visa.

"Ta wojna oraz ciągłe zagrożenie dla pokoju i stabilności wymagają od nas reakcji zgodnej z naszymi wartościami", dodał Kelly. Visa jest światowym liderem w dziedzinie płatności cyfrowych, ułatwiającym transakcje płatnicze między konsumentami, akceptantami, instytucjami finansowymi i podmiotami rządowymi w ponad 200 krajach.

Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze