Sprzątanie coca-colą

i

Autor: Lemon_tm/GettyImages Coca-colę można nie tylko pić, ale również wykorzystać do sprzątania

Sankcje gospodarcze

Rosjanie znowu popijają Coca-Colę. Sprowadzają ją z dwóch państw

2022-11-18 17:41

Po inwazji Rosji na Ukrainę wiele światowych firm wycofało się z rosyjskiego rynku. Wśród nich była m.in. Coca-Cola i inni producenci znanych marek napojów gazowanych. Mimo, że szybko pojawiły się ich odpowiedniki, to znów Rosjanie piją oryginalną colę. Zdjęcia krążące w sieci sugerują, że sprowadzają je z krajów popierających Putina, czyli Iranu i Afganistanu – podaje businessinsider.pl.

Coca – Cola wraca do Rosji

Wiele zachodnich koncernów wycofało się z rosyjskiego rynku po tym, jak Putin rozpoczął wojnę na Ukrainie. Już na początku marca Coca-Cola Company zdecydowała o wstrzymaniu produkcji w Rosji. Marki Coca-Cola, Fanta i Sprite zastąpiono brandami CoolCola, Fancy i Street, a ich produkcją zajęła się firma Oczakowo.

Rosjanie zatęsknili jednak za smakiem oryginalnych napojów. Sieć obiegły zdjęcia z supermarketu Swietłana, na których widać napoje gazowane Coca-Cola, Sprite i Fanta. Puszki są oryginalne, i pochodzą z Iranu i Afganistanu, czyli krajów, które popierają politykę Putina – informuje businessinsider.pl

Zdjęcia udostępnił białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA. Można zobaczyć na puszkach, że Coca-Cola sprzedawana została wyprodukowana docelowo na rynek afgański.  Fanta i Sprite pochodzą z Iranu. Na półkach sklepowych stoją też puszki Pepsi. Etykiety sugerują, że napoje zostały wyprodukowane przez rosyjską firmę Baltika SPB, która zajmuje się produkcją piwa i napojów bezalkoholowych. Etykiety pokazują też ceny napojów, za 330 ml Fanty i Sprite'a Rosjanie płacą 84,9 rubli, czyli w przeliczeniu 6,37 zł.

Sonda
Czy bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji ma sens?
Pieniądze to nie wszystko. Cezary Kochalski
Najnowsze