PIT

i

Autor: mat. pras.

Rozlicz PIT i zgarnij nagrody. Samochód, 100 tys zł lub darmowe wejściówki do ZOO

2022-03-29 12:23

Do 2 maja mamy czas na rozliczenie się z fiskusem za ubiegły rok.Wiele miast przygotowało specjalne programy i zniżki dla osób, które rozliczą podatek według miejsca zamieszkania. Możemy zyskać zniżki, rabaty, czy też dodatkowe punkty w rekrutacji do przedszkoli czy żłobków. Oferta jest bardzo zachęcająca!

Deklaracji PIT nie trzeba rozliczać w urzędzie skarbowym zgodnym z miejscem zameldowania, lecz według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia danego roku podatkowego. Uzyskanie wpływów z podatków jest ważne dla samorządów, bo pieniądze częściowo wracają do budżetów miast. Jeśli rozliczysz podatek w mieście, w którym faktycznie mieszkasz, masz okazję zyskać nagrody i benefity.

Portal bankier.pl sprawdził ofertę miast dla podatników. Zobacz na co mogą liczyć mieszkańcy

Tańsza komunikacja i punkty do przedszkola we Wrocławiu

Każdy rozliczający się w mieście może stać się członkiem programu „Nasz Wrocław”. Umożliwia on m.in. korzystanie z tańszych biletów imiennych w komunikacji miejskiej, zniżki nawet do 50 proc. u partnerów akcji oraz darmowe wejścia do wrocławskiego ZOO, Hydropolis, CH Zajezdni, na stadion oraz lodowisko. Dodatkowo posiadanie aktywnego statusu podatnika jest równoznaczne z otrzymaniem 50 punktów w rekrutacji do szkół podstawowych.

Rewolucja podatkowa. Wiceminister finansów Artur Soboń ujawnia szczegóły | Super Biznes

Bonusy w Krakowie

Każda osoba rozliczająca PIT w Krakowie zyskuje prawo do korzystania z Karty Krakowskiej. Posiadacze Karty mogą korzystać ze zniżek m.in. na wejściówki do Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Narodowego w Krakowie. Karta to także dostęp do preferencji m.in. w komunikacji miejskiej, instytucjach kultury czy w dostępie do wybranych towarów i usług oferowanych przez partnerów programu, także tych komercyjnych.

Loterie w Trójmieście

Gdańsk zachęca podatników loterią podatkowej - do wygrania jest samochód (Peugeot E-280 Active o napędzie elektrycznym), 10 smartfonów (Motorola G100) oraz 15 rowerów trekkingowych (Indiana model X-road 3.0 28 cali). W Gdyni w loterii można wygrać samochód (osobowy marki Suzuki Swift z napędem hybrydowym), dwa rowery miejskie (Baltica Gdynia), dwa czterodniowe karnety na Open’er Festival 2022 oraz pięć zestawów wakacyjnych „I love Gdynia” – każdy z nich składa się z leżaka, torby na zamek, czapki z daszkiem, butelki i ręcznika plażowego.

Łódź – 100 tys. zł w loterii

Mieszkańcy, którzy złożą PIT w mieście, otrzymają "Kartę Łodzianina" uprawniająca do skorzystania z szeregu zniżek i benefitów. Jej posiadacze otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji dzieci do przedszkola. W loterii podatkowej  można wygrać nagrodę główną w kwocie 100 tys. zł oraz 10 tys. zł lub 1 tys. zł. Z kolei nowi podatnicy, którzy rozliczają swój PIT w Łodzi po raz pierwszy mają szansę na zdobycie jednej z czterech nagród rzeczowych: hulajnogę elektryczną, iRobot Roomba, smartfona lub zegarek sportowy. Ponadto nagrodą specjalną dla nowych podatników jest aż 20 000 zł.

Samochody, rowery i smartfony do wygrania w Lublinie

Miasto uruchomiło loterię podatkową, w której główną wygraną jest samochód z napędem hybrydowym (Suzuki Swift). Oprócz tego wygrać można m.in. rowery, hulajnogi, smartfony oraz smartwatche. Mieszkańcy Lublina mogą liczyć także na dodatkowe punkty przy rekrutacji dzieci do żłóbków, przedszkoli oraz szkół - jeżeli wskażą miasto w polu "miejsce zamieszkania" w PIT.

Sonda
Rozliczysz PIT elektronicznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze